Zebrali prawie 5 tys. zł na stypendia dla najzdolniejszych i zaangażowanych społecznie uczniów

Fot. Arch. szkoły 2016.06.04 22:17 / news / czytano 2302 / opinie 0

Na uczniów z krościeńskiego Liceum zawsze można liczyć. Po raz kolejny w tym roku szkolnym wolontariusze z Żeromskiego brali udział w corocznej akcji Fundacji Świętego Mikołaja: „Wiosną Stypendia Rosną”. 

Wraz z księdzem Januszem Pabianem postaraliśmy się o zgodę naszej Tarnowskiej Kurii na zbiórkę w parafiach Dekanatu Krościeńskiego. Niemal wszyscy proboszczowie byli przychylni naszej akcji i z wyprzedzeniem poinformowali swoich parafian o fakcie zbierania przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D. pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów swojej szkoły. Odzew był bardzo duży, w tym roku pobiliśmy rekord zbiórki, uzyskując łączną kwotę 4884,05 zł. 
 
Zbiórka była prowadzona po mszach św. przed wyjściem z kościoła w następujących parafiach: Krościenko n. D., Tylmanowa, Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna, Sromowce, Grywałd, Szlachtowa – Jaworki.

Serdecznie dziękujemy proboszczom za wsparcie naszej akcji. Uczniami naszego Liceum są właśnie uczniowie z okolicznych miejscowości i to dla nich są przeznaczane środki na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów. O kolejne stypendia będzie można ubiegać się we wrześniu, przy czym u uczniów klas pierwszych pod uwagę bierze się osiągnięcia i stopień zaangażowania społecznego w III klasie gimnazjum.

Warto dodać, że jesteśmy jedyną szkołą średnią w powiecie nowotarskim, która posiada Fundusz Stypendialny Św. Mikołaja i tylko u nas można takie stypendium uzyskać. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Fundacji Św. Mikołaja a także na stronie naszego Liceum pod zakładką Stypendia Świętego Mikołaja. 

Na koniec składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom z klas: Ia, Ib, IIa i IIb. Wykazaliście się dużą odpowiedzialnością, ale też i determinacją, bo niektórzy musieli wstać w niedzielę bardzo wcześnie na poranną mszę…, inni zbierali w deszczu a jeszcze inni musieli wybrać się na mszę do sąsiedniego kościoła. Jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu moim i przyszłych stypendystów.
 
Więcej na :https://stypendia.mikolaj.org.pl/
Autor: Elżbieta Wójcik
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij