Bieg, sportowa rywalizacja, szczytny cel i uśmiech na mecie podczas Pierwszego Biegu do Źródeł

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.31 22:27 / news / czytano 5520 / opinie 0

Pierwszy charytatywny „Bieg do Źródeł” przyciągnął do Szczawnicy ponad stu uczestników. Najmłodszy miał zaledwie półtora roku.

Najważniejszym celem imprezy była pomoc dla Wojtusia Sobierskiego ze Szczawnicy, który cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, obecnie ma 4,5 roku i jeszcze nie chodzi i nie mówi. Dodatkowym problemem, który nie jest związany z podstawową chorobą, jest głęboki niedosłuch wynikający z braku nerwu VIII, który to odpowiada za słuch i równowagę. 

Organizatorzy przygotowali pięć dystansów dla uczestników: bieg dla najmłodszych dzieci na 100 metrów, dla dzieci szkół podstawowych na 700 metrów, młodzieży gimnazjalnej i starszej na 2 kilometry oraz dystans na 6 i 15 kilometrów.

Podczas sobotniej imprezy datki, wpisowe uczestników i sprzedawane fanty przeznaczone zostały na rehabilitację dla Wojtusia. To ile osób i instytucji zaangażowało się w zorganizowanie pierwszej edycji biegu najlepiej obrazuje wpis na facebookowej stronie Wojtusia:

- Dziękujemy bardzo - Urzędowi miasta za zasponsorowanie medali i statuetek, Uzdrowisku Szczawnica za pomiar czasu, Lasom Państwowym za możliwość biegania po najpiękniejszym terenie w Polsce, Hubertowi za ogarnięcia zabezpieczenia na quadzie, Ani, Moni za przygody na Przysłopie - dziewczyny jesteście wielkie, Natalii i Kasi a za ogarnięcie punktu żywieniowego w schronisku, Arkowi i Wiktorowi oraz całej OSP w Szczawnicy, Marcinowi za ogarnięcie tematów technicznych i pomoc w znakowaniu, Łukaszowi za ogarnięcie tras dla dzieci, Oli za zabezpieczenie trasy i pomoc w biurze, Panu Jackowi za profesjonalną konferansjerkę, Wojtkowi za zdjęcia, Stefanowi za pomoc przy medalach i statuetkach, Tomkowi za pomoc w znakowaniu dziewczynom z gimnazjum za pomoc na mecie, dziękujemy zabezpieczeniu medycznemu, i Asi za to że przetrzymała naszą kolejną imprezę, jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam. DZIĘKUJĘ!!!

Każdy z  uczestników otrzymał pamiątkowe medale, najlepsza trójka każdej kategorii statuetki i nagrody. Start i meta zawodów znajdowała się przy Dworku Gościnnym. Imprezę poprowadził i komentował szczawnicki radny Jacek Śliwiński. Głównym organizatorem biegu był Bartosz Ciesielka (Mountain Touch), partnerem strategicznym Uzdrowisko Szczawnica.

Wyniki:

Dystans 100 m.: 1. Jan Majerczak, 2. Bruno Wójcik, 3. Sebastian Majerczak, najlepsza dziewczynka - Hanna Kozubska;

Dystans 700 m.: 1. Krzysztof Czerwiński, 2. Mateusz Hebda, 3. Maks Kędzierski, oraz Oliwia Wójcio najlepsza wśród dziewcząt;

Dystans 2 km.: 1. Kacper Zachwieja, 2. Szymon Chlipała, 3. Marcin Domek, najlepszą kobietą Aleksandra Jama;

Dystans 6 km.: Kobiety: 1. Katarzyna Jargiło, 2. Katarzyna Gabryś, 3. Alicja Trzebunia; Mężczyźni:1. Tomasz Moskalik, 2. Bartosz Wójcik, 3. Kamil Kopieć;

Dystans 15 km.: Kobiety: 1. Mędoń Joanna, 2. Edyta Jarosz, 3. Ewa Pauzewicz, Mężczyźni: 1. Piotr Biernawski, 2. Szymon Zachwieja, 3. Marcin Kadzik;

Wyniki wszystkich uczestników TUTAJ

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij