Magia Stanisława Soyki, brzmienia orkiestry AUKSO i wyjątkowy klimat niedzickiej elektrowni

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.11 22:32 / news / czytano 3530 / opinie 0

To był wyjątkowy wieczór - "Sonety” Williama Szekspira, ale i Szymborska, Miłosz, Szymanowski… Stanisław Soyka wsparty aranżacjami Kameralnej Orkiestry Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, zachwycił niedzicką publiczność zgromadzoną w hali maszyn Zespołu Elektrowni Wodnych.

Chwilami można było pomyśleć, że repertuar w wykonaniu Stanisława Soyki efektowniej rozbrzmiałby na kameralnej scenie, a nie w ogromnej hali – sercu Zespołu Elektrowni Wodnych. Złudzenie to jednak szybko ustąpiło i dało efekt wysublimowanego przedstawienia, które zapewne długo pozostanie w pamięci.

Justyna Rekść-Raubo, dyrektor Letniej Filharmonii AUKSO, przywitała licznie zgromadzonych na ostatnim koncercie tegorocznej edycji  Letniej Filharmonii AUKSO Pieniny2016, wspominając o jej trzyletniej historii w Pieninach i nadziei na kolejne spotkanie.

Następnie publiczność usłyszała sonety do słów Szekspira w muzycznym opracowaniu Pawła Betleya i Piotra Steczka. Artysta rozpoczął swój koncert od utworu „Życie to krótki sen”, a w repertuarze znalazły się sonety w przekładzie głównie Macieja Słomczyńskiego i Stanisława Barańczaka.

Po bisach, Piotr Gąsienica Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy - Organizator Festiwalu, podziękował artystom za kolejne spotkanie wręczając symboliczne upominki w postaci książkowego przewodnika autorstwa Ewy Stadtmuller i Haliny Mastalskiej „Pieniny dla Rodziny”.

Stanisław Soyka - wokalista, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor i aranżer wystąpił w Niedzicy wraz z Kameralną Orkiestrą Miasta Tychy AUKSO w 400. rocznicę śmierci Wiliama Szekspira.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij