Jarmuta podsumowuje udaną rundę jesienną

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.25 10:33 / news / czytano 3429 / opinie 0

Prezes Klubu Sportowego Jarmuta Szczawnica Ireneusz Hamerski potwierdza cel na sezon 2013/2014 – awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Aby cel w ogóle mógł być osiągnięty, należało przede wszystkim dobrze wystartować w rozgrywkach jesiennych i ta sztuka Jarmucie się udała. Z grupy ponad 30 zawodników trener Andrzej Darlewski wyselekcjonował osiemnastkę, która konsekwentnie zbierała punkty i szybko wyszła na pozycję lidera, nie oddając jej już nikomu aż do końca rundy. Szczawniczanie wygrali 12 z 13 meczy a jedyne punkty stracili remisując w ostatnim meczu w Babiej Górze.

Decyzją Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu, w związku z dobrymi warunkami atmosferycznymi w listopadzie, rozegrane zostały dwa mecze z rundy wiosennej. Pierwszy Jarmuta wygrała z Przełęczą Łopuszna 2-1, drugi przegrała z wiceliderem Orkanem Raba Wyżna 1-2, który potwierdził tym samym swoje aspiracje do awansu. 

Gra nie zawsze była widowiskowa, ale była skuteczna a kibicom dostarczyła wiele emocji. Serce biło mocniej w meczach z Bystrym Nowe Bystre oraz Wiatrem Ludzimierz, kiedy to o zwycięstwie zadecydowały bramki w doliczonym czasie gry. Szczawniczanie doskonale zdawali sobie sprawę z wartości każdego punktu, co zaprocentowało i uczyniło Jarmutę mistrzem jesieni.

Wyróżniającymi się postaciami w zespole byli niewątpliwie duet Jacek Pietrzak oraz Wojciech Wiercioch, którzy w sumie strzelili ponad 30 bramek. Pietrzak kreował grę a drugi będąc najbardziej wysuniętym napastnikiem skutecznie wykańczał akcje. Nie dokonaliby tego jednak bez dobrej i ukształtowanej gry całego zespołu. Szyki obronne niemal wzorowo utrzymywał grający na pozycji stopera kapitan zespołu Piotr Hrydziuszko wraz z defensywnymi pomocnikami Jackiem Piszczkiem i Marcinem Pietrzakiem. Kilka bramek tradycyjnie dorzucił z rzutów wolnych nazywany „1 kopytem Podhala” Grzegorz Borucki a odkryciem jesieni został osiemnastoletni Dariusz Szczepaniak, który swą dobrą grą przebił się do pierwszego składu i wzmocnił drużynę. 

Szczawnicki klub sportowy kładąc duży nacisk na szkolenie młodzieży może pochwalić się także wysokimi wynikami drużyny trampkarzy zajmujących obecnie pierwsze miejsce w lidze oraz wiceliderem grupy juniorów młodszych. To dobrze rokuje na lata następne, gdyż klub, który szkoli młodzież z roku na rok jest zasilany nowymi zdolnymi zawodnikami z drużyny juniorów, a myśląc o awansie i wyrażając chęć gry w wyższej klasie rozgrywkowej, tworzy sobie znakomite zaplecze zawodnicze i także stwarza możliwość do rozwoju młodych adeptów piłkarskich.

Podsumowując rundę: w pierwszej drużynie KS Jarmuta zdobyła 40 punktów w 15 meczach zyskując ośmiopunktową przewagę nad drugim w ligowej tabeli Orkanem Raba Wyżna. Jest to dobry wynik i optymistycznie nastraja na wiosnę jednak by wyłonić mistrza pozostało 11 kolejek. Trener Darlewski zamierza przez okres zimowy solidnie przygotować drużynę a pierwsze treningi odbędą się już na początku stycznia. Zaplanowany jest już też pierwszy sparing na 16 lutego z IV-ligowym Klubem Sportowym Zakopane.
 
W podsumowaniu nie można zapominać o wiernych kibicach, którzy niezłomnie dopingowali klub i wspierali drużynę na każdym meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka. Bardzo ważne jest, by na wiosnę po przerwie zimowej wrócili ze zdwojoną siłą jako dwunasty zawodnik na boisku, pomagając zawodnikom osiągnąć cel, jakim niewątpliwie jest awans.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KS Jarmuta Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij