Jubileuszowy Puchar Burmistrza w slalomie kajakowym

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Anna Szczepaniak 2015.07.07 13:56 / news / czytano 3311 / opinie 0

W upalną sobotę, 04 lipca br., na naturalnym torze kajakowym na Dunajcu odbył się X Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica dla dzieci i młodzieży w slalomie kajakowym.

W jubileuszowej edycji zawodów, zmagania w kajaku podjęło ponad 100 zawodników z ośmiu klubów sportowych: Start Nowy Sącz, Sokolica Krościenko, Spływ Sromowce, Pieniny Szczawnica, AZS-AWF Kraków, KKK Kraków, LKK Drzewica oraz ze słowackiego klubu KTK Liptowski Mikulasz.

Laureaci zajmujący od I do VI lokaty otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo okolicznościowe statuetki.

W drużynowej punktacji, Puchar Burmistrza wywalczyli kajakarze z KS "Start" Nowy Sącz, drugie miejsce zajął szczawnicki Klub Sportowy Pieniny, natomiast trzecią pozycję wywalczył LKK Drzewica.

Najmłodszą zawodniczką zawodów została Emilka Mastalska z KS Pieniny natomiast najmłodszym zawodnikiem okazał się Igor Ludwikowski z Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Tegoroczny Puchar Burmistrza stał się również okazją do uhonorowania pięciu zawodników KS Pieniny, którzy z rąk trenera Kamila Zaroda otrzymali nagrody rzeczowe. Za wyjątkową aktywność w treningach i udział w zawodach wyróżnienie otrzymali Bartłomiej Szymanek, Mikołaj Mastalski, Wiktor Regiec, Sebastian Waruś oraz Jakub Dyda.

Na zakończenie zawodów wśród wszystkich startujących w Pucharze zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe - sprzęt i akcesoria sportowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Anna Szczepaniak
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Anna Szczepaniak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij