Monika Liptak ze Sromowiec Wyżnych wywalczyła tytuł młodzieżowej Mistrzyni Polski

Fot. 2013.09.27 22:10 / news / czytano 3358 / opinie 0

W weekend rozegrane zostały ostatnie zawody w slalomie kajakowym w tym sezonie. Na torze w Leśnej ścigali się najlepsi młodzieżowcy w naszym kraju.

W zawodach Powiat Nowotarski reprezentowały 4 osady, które walczyły o tytuł Mistrza Polski w Kategorii U-23. Kobiety reprezentowała zawodniczka UKS „Spływ” Sromowce Wyżne Monika Liptak a mężczyzn w C-2 i C-1 zawodnicy KS „Pieniny” Szczawnica Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. 

Pierwsi na starcie w przejeździe finałowym stanęli w konkurencji C-2 Michał z Grzegorzem. Bardzo dobra jazda szybka pozwoliła im uzyskać drugi czas, gorszy tylko od zwycięzców braci Brzezińskich z AZS-AWF Kraków o 0,74 sek. dając im srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzów Polski. Na trzecim ukończyła osada KS Start Nowy Sącz Kij Rafał – Okręglak Maciej. 

Kolejna kategoria to K-1 kobiet w której to wystartowała zawodniczka UKS „Spływ” Sromowce Wyżne, sponsorowana przez ZEW Niedzica S.A Monika Liptak. Począwszy od kwalifikacji, półfinał i następnie finał za każdym razem wygrywała Monika. Potwierdziła, że jest najlepsza w Polsce zdobywając tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Przejazd finałowy był dobry, jednak nie ustrzegła się błędu na bramce 18, 20 - gdzie straciła 3 sekundy, ale i tak wystarczyło żeby zwyciężyć. Drugą, Edytę Węgrzyn wyprzedziła o 2,01 sek., a trzecią - Annę Ingier o 6,01sek. Obie panie ze Startu Nowy Sącz. 

Znakomitą walkę stoczyli kajakarze, gdzie zwyciężył Rafał Polaczyk Zawisza Bydgoszcz, a wychowanek KS „Pieniny” drugi ze stratą 0,32 był Maciej Okręglak, trzeci - Michał Pasiut ze stratą 5,54 sek. (zawodnicy KS „Start” Nowy Sącz). 

Ostatnią konkurencją tych zawodów było C-1 mężczyzn. Tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski wywalczył Rafął Kij ze Startu Nowy Sącz, przed zawodnikiem krakowskiego AZS –AWF Kraków Igorem Sztubą i Kacprem Gondkiem. Wszyscy zawodnicy to czołówka światowego slalomu w kategorii młodzieżowej.
Autor: Marek Kowalczyk / Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij