Rozbudowa kanalizacji sanitarnej na terenie Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.09.14 18:06 / news / czytano 3246 / opinie 0

Prace przy rozbudowie kanalizacji sanitarnej w Szczawnicy realizowane przez PPK przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Szczawnica są już realizowane.

- Najwcześniej zakres prac został otwarty przy realizacji kanalizacji na ulicy Skotnickiej. Mam nadzieję, że po pierwszych trudnych momentach współpracy z wykonawcą robót dokończymy realizację tego zakresu w tym roku i kanalizacja na ulicy Skotnickiej zacznie funkcjonować przed okresem zimowym – informuje burmistrz MiG Szczawnica Grzegorz Niezgoda.

Budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż potoku Skotnickiego obejmuje wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości 1345m i podłączenia do 33 budynków mieszkalnych o długości ok. 275 m. Wykonawcą jest  F.H.U. KOŚMIDER z Rabki Zdroju. Wartość netto zakontraktowana 568 104,50 zł, w tym kanał główny 464 597,00 zł oraz przyłącza 103 507,50 zł. 

- Rozpoczęliśmy również realizację kanalizacji na ulicy Staszowej. Udało nam się wynegocjować w PPK zmianę zakresu planowanych prac i rozszerzyć go o skanalizowanie kolejnych ok. 15 gospodarstw domowych. Realizację kanalizacji w tym miejscu musimy pogodzić z realizacją odbudowy mostu na potoku Sopotnickim, zniszczonym w trakcie tegorocznej powodzi. Dodatkowe utrudnienia wynikają z faktu, że w kilku miejscach jest bardzo wąsko i trzeba będzie zamykać odcinki drogi i rozbierać kostkę na całej szerokości – dodaje Niezgoda.

Projekt pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Staszowa w Szczawnicy” pierwotnie obejmował wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości ok. 630 m, podłączenia do 12 budynków mieszkalnych o długości ok. 135 m oraz sieciową przepompownię ścieków. Zakres ten został poszerzony o dodatkowy odcinek kolektora głównego i wpięcie kilkunastu nowych gospodarstw domowych. Wykonawcą  jest również F.H.U. KOŚMIDER. Wartość netto zakontraktowana 547 467,20 zł, w tym kanał główny 456 144,00 zł oraz przyłącza 91 323,20 zł. 

W najbliższym czasie kolejni wykonawcy przystąpią do robót budowlanych na ulicach Języki, Szlachtowska, Kunie oraz Pienińska.

Niezgoda zwraca uwagę, że koordynacja prac jest dużym wyzwaniem dla Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i Miasta Szczawnicy, jako zarządcy dróg lokalnych. Trzeba dopilnować, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze oraz realizowane odtworzenia nawierzchni po kanalizacji były wykonane z należytą starannością. Burmistrz zdaję sobie sprawę, że przy głębokich wykopach, jakość odtworzeń będzie jeszcze raz podlegała ocenie w okresie wiosennym przyszłego roku i apeluje do mieszkańców o cierpliwość i zgłaszanie wszelkich niedociągnięć do Urzędu Miasta.

Największym przedsięwzięciem wykonywanym w ramach projektu jest „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Szlachtowa i Jaworki”, obejmująca wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości ok. 20 km i podłączenia do ok. 300 budynków mieszkalnych o długości ok. 3,4 km. Wykonawcą jest  PBI „MACHNIK” z Mochnaczki Wyżnej. Wartość netto zakontraktowana 12 672 902,88 zł, w tym kanał główny 12 049 035,94 zł oraz przyłącza 623 866,94 zł. Termin wykonania zamówienia upływa 30 czerwca 2015 roku. 

- W przypadku tej części zadania dopiero „regulujemy” sobie wzajemne relacje z wykonawcą. Myślę, że jak się „dotrzemy” i ustalimy pewne zasady to wszystko będzie przebiegać sprawnie i bez zbędnych komplikacji – podkreśla Niezgoda.

Program kanalizacji na terenie Miasta i Gminy Szczawnica jest realizowany  w ramach działania „I.1 Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM, priorytetu I – Gospodarka wodno – ściekowa, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na podstawie umowy o dofinansowaniu nr POIŚ.01.01.00-00-007/13-00 z dnia 18 grudnia 2013 r.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij