Olimpiada bez granic w Maniowach

Fot. 2013.03.27 16:41 / news / czytano 4596 / opinie 0

Impreza łącząca rozgrywki sportowe, fitness, konkurencje sprawnościowe z zabawą i rozrywką. W zajęciach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maniowach oraz Zakladnej Skoly w Haligovcach.

21 marca rozpoczęto realizację projektu „Olimpiada bez granic” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Dzięki dofinansowaniu oprócz zajęć sportowych, planowana jest budowa mini stadionu lekkoatletycznego przy szkole w Maniowach.

W pierwszy dzień wiosny nauczyciele wychowania fizycznego  Ada Berszakiewicz, Jan Pasztaleniec, Zbyszek Jaworski proponowali ciekawe formy sportowej rywalizacji. W większości konkurencji sprawniejszymi okazywali się uczniowie z Maniów.

Po rozgrywkach sportowych hala sportowa w Maniowach zamieniła się w salę koncertową. Zgodnie z coroczna tradycją z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs wokalny „Prosto z pola na idola”. Tym razem konkurs miał obsadę międzynarodową. Publiczność gorąco przyjmowała kolejnych uczestników i razem z nimi śpiewała znane hity i szlagiery, nawet te po słowacku. Jury (również w międzynarodowym składzie: Iwona Regiec, Ewa Wetula, Emilia Censcakova, Mateusz Bednarczyk, Karol Marek) miało ciężki orzech do zgryzienia, bowiem wykonawcy zaprezentowali się rewelacyjnie. Ostatecznie nagrodę główną zdobyła Ania Rusin z kl.Ib, a trzy wyróżnienia powędrowały do Magdy Dziatkowicz z kl.IIIb, Renaty Irhovej i Marii Talarovej ze szkoły w Haligovcach. Dodatkową nagrodę otrzymała nasza coroczna ulubiona gwiazda sceny – pani Bożenka Urbaniak. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy wezmą udział w konkursie międzyszkolnym we Frydmanie.

Autor: Małgorzata Kunstman (koordynator projektu) / oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij