Remis Jarmuty, pogrom Jordana w Tylamnowej

Fot. Wojciech Niezgoda 2014.05.05 20:03 / news / czytano 3096 / opinie 0

Jarmuta po dobrym meczy zremisowała na wyjeździe z Granitem Czarna Góra. Lubań rozgromiła drużynę z Jordanowa.

Jak przystało na spotkanie na szczycie – mecz Jarmuty z Granitem stał na dobrym poziomie i co równie ważne, był atrakcyjny dla kibiców. Padł rezultat nierozstrzygnięty, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Dla Granitu to sukces, bo Jarmuta tylko trzy razy zremisowała i raz przegrała w tym sezonie.

Kolejka obfitowała w mnóstwo goli. Piłkarze 33 razy – najwięcej tej wiosny – umieszczali futbolówkę w siatce. Najwięcej goli widzieli kibice w Zaskalu, ale opuszczali stadion z nietęgimi minami. Ich pupile przegrali 4:8, chociaż dwukrotnie prowadzili (1:0 i 2:1). Gra w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Lipniczanie pokazali, że zajmowane miejsca przez drużyny są adekwatne do ich umiejętności. 

Sześć goli padło w Tylmanowej. Lubań rozstrzelał piłkarzy z Jordanowa, którzy co prawda próbowali walczyć, ale na nieśmiałych próbach się kończyło.

Fatalną passe przerwali piłkarze z Ludźmierza, którzy do dzisiejszego meczu zgarnęli zaledwie jeden punkt wiosną. Sukces z Łopuszną nie przyszedł im łatwo. Zdobyli tylko jedną bramkę, mimo iż w końcówce grali z przewagą trzech graczy. Ten mecz był w żółto –czerwonym kolorze. 

Z zespołów zagrożonych spadkiem tylko Orawa wywiozła punkt z gorącego terenu Bukowiny Tatrzańskiej. Orawa po 45 minutach przegrywała 0:2 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać gospodarzom kompletu punktów. Widocznie byli tego samego zdania, a goście – mający nóź na gardle – bardzo ambitnie dążyli do zmiany rezultatu i powiodło się. 

Na niespodziankę zanosiło się w Rabce, gdzie „czerwona latarnia” tabeli z Ostrowska prowadziła 1:0. To tak podrażniło podopiecznych Ryszarda Darlewskiego, że wreszcie się obudzili. Inna rzecz, że gościom z minuty na minutę zaczynało brakować pary w płucach. Wierchom wystarczyło 20 minut, by odnieść pewne zwycięstwo. 

W Ostrowsku w roli gospodarza występuje Bystry. Ten przespał pierwszą połowę, dał się zaskoczyć i mimo usilnych starań po przerwie nie udało mu się nawet uszczypnąć piłkarzy z Raby Wyżnej. Ci umiejętnie się bronili, wyprowadzali kontry, jak trzeba zwalniali grę i wywieźli komplet punktów.
 
Wyniki
Granit Czarna Góra - Jarmuta Szczawnica 2:2 (1:1) 
Skalni Zaskale – Babia Góra Lipnica Wielka 4:8 (2:4) 
Wiatr Ludźmierz – Przełęcz Łopuszna 1:0 (0:0) 
Bystry Nowe Bystre – Orkan Raba Wyżna 0:2 (0:2) 
Zawrat Bukowina Tatrzańska – Orawa Jabłonka 2:2 (2:0) 
Wierchy Rabka – Dunajec Ostrowsko 3:1 (0:0) 
Lubań Tylmanowa – Jordan Jordanów 6:0 (2:0)
 
Autor: Stefan Leśniowski / Oprac. red.
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Wojciech Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij