Były wójt asystentem obecnego tylko w dwóch tematach

Fot. 2015.03.03 12:54 / news / czytano 3722 / opinie 0

O odpowiedź na pytanie, za co odpowiada w gminie były wójt Kazimierz Konopka, poprosił obecnego wójta Stanisława Jurkowskiego w imieniu mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna radny Tadeusz Królczyk.

- Na jednej z sesji zostaliśmy poinformowani, że Pan Konopka jest asystentem wójta tylko do spraw enklawy, a mieszkańcy zgłaszają nam, że asystent przyjmuje w gminie niemal we wszystkich sprawach, składa konkretne obietnice. Mieszkańcy nie są pewni czy ma do tego prawo i czy w związku z tym te obietnice są wiążące - pytał Królczyk.

Włodarz Ochotnicy Dolnej wyjaśnia, że Pan Kazimierz Konopka zajmuje się tylko tematem enklawy i sprawą planowanej w gminie instalacją ogniw fotowoltaicznych. - Są sytuacje, że coś mu zlecam wybiórczo, w danej chwili, jak każdemu innemu pracownikowi. Ma dwa główne zadania i inne czynności zlecone przez wójta gminy, co zawarte jest w umowie w ostatnim jej punkcie - mówi Jurkowski.

Stanisław Jurkowski otwarcie mówi o tym, że obecny asystent ma podpisaną umowę na rok i dopiero po jej zakończeniu będzie można mówić o innym doradcy bądź zastępcy. - Na razie nie wiem, teraz mamy dopiero marzec i o ewentualnym zastępcy możemy mówić dopiero wtedy, kiedy mój asystent zakończy pracę. Ktoś będzie na pewno - zaznacza wójt.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij