Jasiek Kubik honorowy i zasłużony dla gminy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.08 16:25 / news / czytano 3171 / opinie 0

Jan Kubik jest Honorowym Obywatelem Gminy Krościenko n.D. Uchwałę o nadaniu tego wyróżnienia przyjęli radni na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy.

Rada Gminy postanowiła na wniosek wójta nadać tytuł honorowego obywatela Janowi Kubikowi z Krościenka za jego długoletni wkład pracy w kultywowanie tradycji pienińskich i krzewienie kultury regionu.

Do tej pory honorowe obywatelstwo Krościenka otrzymali: 

  • ks. dr Andrzej Pękala - 1998 r.
  • dr Eugeniusz Rustanowicz - 1998 r.
  • prof. dr hab. Jan Szyszko - 1998 r.
  • senator Franciszek Bachleda-Księdzularz - 2000 r.
  • Kazimierz Cepuch - 2011 r.

Do piątki mężczyzn z tytułem "Honorowego Obywatela Gminy" dołączył Jan Kubik, którego nikomu chyba w regionie Pienin przedstawiać nie trzeba.

Pan Jan jest emerytowanym piekarzem i flisakiem. Gra na skrzypcach, oktawkach pienińskich, wyszywa, haftuje, hoduje kozy i owce. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Posiada dziesiątki dyplomów i wyróżnień z wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Odznaczony dyplomem Ministra Kultury i Sztuki. Należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie oraz do Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Śpiew i muzyka Kapeli Jaśka Kubika uświetnia wiele uroczystości kościelnych, gminnych i imprez plenerowych. 

Oficjalne nadanie honorowego obywatelstwa panu Janowi nastąpi jeszcze w tym roku.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij