Kasa dla Pienin

Fot. nowotarski.pl 2017.10.22 19:21 / news / czytano 2253 / opinie 0

W Rajeckich Teplicach na Słowacji komitet monitorujący programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził dofinansowanie trzech projektów drogowych na łączną kwotę 13 mln euro. Jeden z projektów to przebudowa drogi powiatowej Krościenko-Szczawnica.

W polsko-słowackim projekcie, który nosi nazwę "Modernizacja połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych Etap II", biorą udział partnerzy: Sprava a udrzba ciest Presovskeho samospravneho kraja (Słowacja) oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie i Powiat Nowotarski wraz z samorządami miasta Szczawnica i gminy Krościenko.

Podczas spotkania w Rajeckich Teplicach na Słowacji komitet monitorujący zdecydował o wsparciu finansowym dla tego projektu. Po polskiej stronie zakłada on rozbudowę powiatowej Krościenko - Szczawnica na odcinku o łącznej długości ponad 3 km.
 
Roboty budowlane obejmować będą modernizację nawierzchni i poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, wykonanie chodnika o szerokości 2 m i ścieżki rowerowej o szerokości 2,5-3 m, remont obiektu mostowego, wykonanie modernizacji elementów drogi (pobocza, zatoki autobusowe, miejsca postojowe, rowy, pobocza,przepusty, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne), wykonanie urządzeń ochrony zwierząt (przepusty umożliwiające migrację płazów ) oraz montaż urządzeń i bezpieczeństwa ruchu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolskie.pl, FB Grzegorza Niezgody
Zdjęcia: nowotarski.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij