Kolizyjny weekend

2021.09.21 17:53 / news / czytano 1055 / opinie 0

W miniony weekend na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 20 kolizji drogowych. Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Do wypadku drogowego doszło w piątek około godziny 21.00 w Nowym Targu na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Kościelną. Jak wstępnie ustalono na miejscu zdarzenia, 16-letni kierujący motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem. Kierujący jednośladem i samochodem osobowym byli trzeźwi, jednak 16-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem. W wyniku zderzenia ciężkiego urazu nogi doznała 15-letnia pasażerka motoroweru. Z uwagi na wiek sprawcy, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Najczęstszą przyczyną kolizji, które miały miejsce w ostatni weekend było przekroczenie dozwolonej prędkości, najechanie na tył poprzedzającego pojazdu, a także najechanie na wolno biegające psy. Sprawcy kolizji, w tym właściciele psów, którzy nie zachowali środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia zostali ukarani mandatami karnymi. W dwóch przypadkach prowadzone będą czynności wyjaśniające.

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego ujawniono 4 kierujących pod wpływem alkoholu. W piątek wieczorem w miejscowości Bańska Wyżna, 28-letni kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w zaparkowany autobus. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W wyniku zderzenia lekko ranna została pasażerka audi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda.

W piątkową noc i sobotnie popołudnie, policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami, a w niedzielną noc 22-letni kierujący seatem „wydmuchał” ponad 1,5 promila. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności wzrasta do 5 lat.
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij