Krościenko da sportowcom

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.09.28 12:23 / news / czytano 3000 / opinie 0

W przyszłym roku po raz pierwszy na sportowe stypendia będą mogli liczyć utalentowani sportowcy z Gminy Krościenko n/D. Wnioski o stypendium można składać do 31 października a o nagrody i wyróżnienia do 30 kwietnia danego roku.

Rada Gminy uchwałą przyjęła regulamin określający szczegółowe zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe. Dzięki temu młodzi ludzie, którzy do teraz pozostawali bez wsparcia gminy a osiągali sukcesy sportowe będą mogli liczyć na pomoc finansową.

Wysokość nagrody przyznawanej zawodnikom bądź ich trenerom uzależniona będzie od osiągnięć we współzawodnictwie międzynarodowym bądź krajowym i tylko raz w roku w kwocie od 100 - 1000 złotych. Wyróżnienie stanowić będzie medal, puchar lub dyplom. 

Stypendia sportowe przyznawane będą zawodnikom do 25 roku życia, maksymalnie na okres 12 miesięcy, za osiągnięte wysokie wyniki sportowe indywidualne we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Liczba i wysokość przyznawanych środków na dany rok kalendarzowy stypendiów będzie uzależniona od wysokości środków zaplanowanych na ten cel w budżecie gminy. Tabela ze szczegółową pomocą finansową dla zawodnika na wsparcie procesu jego szkolenia prezentujemy w galerii pod artykułem.

Radni podkreślali, że cieszy fakt, że można będzie nagrodzić osoby, które zgodnie z regulaminem zakwalifikują się do pomocy choć dofinansowanie nie jest wielkie.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij