Krościenko: Jest 1,5 mln na parking obok kościoła

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.28 18:33 / news / czytano 3747 / opinie 3

Z pieniędzy, które na koniec roku otrzymało Krościenko z rządowej rezerwy budżetowej, wykonany zostanie głównie mur oporowy na długości blisko 300 metrów.

 

Parking obok nowego kościoła w Krościenku n.D przy ulicy Sobieskiego niedługo zyska nowe oblicze. Na dotychczasowym klepisku pojawi się asfalt, ale głównie pieniądze przeznaczone zostaną na zabezpieczenie skarpy przy Dunajcu i na budowę muru.

Prace na parkingu przy drodze wojewódzkiej 969, podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym zabezpieczenie skarpy od rzeki Dunajec, kanalizacja deszczowa z terenu parkingu, budowa linii oświetlenia ulicznego, budowa parkingu – część drogowa I. W drugim etapie budowa parkingu – część drogowa II.

Termin zakończenia prac wykonawca ma do końca czerwca 2017 roku.

- Jeszcze w tym roku chcemy wykonać pierwszą część prac na kwotę około 1,8 mln złotych. Właśnie dzisiaj w postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca robót i jest nim Przedsiębiorstwo Budowlane "ESBUD" Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej - mówi Ryszard Wojtarowicz zastępca wójta.

Całość inwestycji pochłonie 2,3 mln złotych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

yyyy2016.10.30 13:10
Dobrze Iż porządkuje się wygląd Krościenka, gdy się wjeżdża od strony Nowego Sącza. Już się bardzo poprawiło w ciągu ostatniego roku. Chwała władzom za to .Zastój jaki był przez 20 a nawet 30 lat w tej części Krościenka był zastraszający.W ciągu ostatniego roku poprawiono wygląd więcej niż przez całe te 30 lat.Widzę także iż w związku z poprawą wyglądu Krościenka zaczynają też się poprawiać w tej części od Nowego Sącza prywatne domy te stare - zmiejszyła się ich liczba i poprawiono ich wygląd.. za to ul Zdrojowa zaczęła straszyć wyglądem.
mieszkaniec2016.10.29 14:10
oby mieszkańcy Krościenka mogli parkowć za darmo.
Gratulacje2016.10.29 01:10
Przez lata to klepisko na przeciwko Kościoła to był wstyd - błoto (wiosna, jesień, zima) albo tumany pyłu i kurzu (lato). Wszystkie ościenne gminy dorobiły się porządnych parkingów z wyjątkiem Krościenka. Lokalizacja i duża powierzchnia to idealna oferta parkingowa szczególnie dla turystów korzystających ze spływu (dodatkowo alternatywa dla postoju wobec korkującego się dojazdu do Szczawnicy oraz bardzo drogiego parkingu przy Grajcarku), dla turystów odpoczywających na uporządkowanych bulwarach, dla turystów spacerujących po górach, dla wędkarzy, dla parafian, dla wycieczek autobusowych, dla tranzytu. Po realizacji planu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż Dunajca to będzie to świetne miejsce na tzw. punkt startowy. Wreszcie również zmieni się estetyka tego miejsca, dotychczas to był standard Bangladeszu, niegodny wobec sąsiadującego Kościoła, wjazdu do miejscowości turystycznej od Sącza oraz drogi wojewódzkiej.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij