Opady śniegu utrudniły poruszanie się po szlakach

Fot. 2020.01.05 13:55 / news / czytano 1774 / opinie 0

Ostatnie intensywne opady śniegu w górach znacznie utrudniły poruszanie się po szlakach - apeluje GOPR.

3 stycznia ratownicy udzielali pomocy młodemu mężczyźnie na szlaku zielonym z Sokolicy do Krościenka. Turysta po zaopatrzeniu urazu został zniesiony w noszach do quada i ewakuowany w dolinę.

Na szlakach w Pieninach Centralnych panują utrudnione warunki turystyczne. Pod śniegiem zalega warstwa lodu i śliskich kamieni/korzeni/drewnianych belek tworzących stopnie na niektórych szlakach.
 
Turystyka zimowa wymaga roztropnego doboru tras oraz odpowiedniego wyposażenia. Śnieg utrudnia poruszanie, dzień jest krótki, a ponieważ jest zima to - jak jej nazwa wskazuje - może być zimno. Nie zapominajcie o zainstalowaniu aplikacji Ratunek oraz numerze alarmowym w górach: 601 100 300.




Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwi¹zek Podhalan w Polsce Miejski OÅ›rodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij