Podwyżka ceny ścieków w Szczawnicy

Fot. 2015.03.30 19:20 / news / czytano 3163 / opinie 0

Od 1. maja br. szczawniczanie zapłacą ponad dwa złote więcej za każdy metr sześcienny ścieków.

Odbiorcy usług odprowadzający ścieki bytowe rozliczani na podstawie wskazań wodomierzy lub innych urządzeń pomiarowych oraz odbiorcy usług odprowadzający ścieki bytowe rozliczani na podstawie norm zużycia wody zapłacą 11,17 zł. brutto za każdy metr sześcienny ścieków. To o 2,40 zł. (brutto) więcej niż dotychczas.

Propozycja nowych stawek taryfowych od Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, która ma obowiązywać od 1 maja br. wpłynęła do szczawnickiego urzędu w połowie lutego. Rada Miejska w ciągu 45 dni musiała zająć się uchwałą dotyczącą propozycji nowych stawek. 

- Jedyna możliwość zmiany stawek byłaby możliwa poprzez wskazanie PPK jakiś uchybień przy ich obliczaniu. Jeśli chodzi o wysokość taryfy to pamiętamy spotkania wiosną w zeszłym roku na Jaworkach i Szlachtowej oraz w Szczawnicy, na których dyskutowaliśmy i przestawiali projekt związany z rozbudową kanalizacji sanitarnej w rejonie Szlachtowej i Jaworek. W ramach tych spotkań informowaliśmy jak będą wyglądały stawki po realizacji projektu. Wówczas było mówione, że zostaną one podwyższone i ta podwyżka, pierwsza w tym roku, ma miejsce - tłumaczy burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Niewykluczone, że w przyszłości Szczawnica zastosuje dopłaty do taryf. Z takim wnioskiem wystąpiła Komisji Planowania i Komisja Rozwoju Gospodarczego.

Radni przyjęli propozycje stawek 8 głosami "za" i 6 "wstrzymującymi".


Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij