Sromowce Niżne: Flisacy zakończyli sezon na Dunajcu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.30 17:55 / news / czytano 6602 / opinie 0

Mszą św. dziękczynną w Sromowcach Niżnych, w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, flisacy pienińscy, ich rodziny i mieszkańcy zakończyli tegoroczny 184 sezon.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Drabik - proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, a wraz z nim proboszczowie z Czorsztyna, Krościenka n.D, Szczawnicy i Sromowiec Niżnych.

Flisacy dziękowali za szczęśliwy sezon turystyczny. W Polskim Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich zrzeszonych jest 950 flisaków. Podczas tegorocznego okresu turystycznego flisacy przewieźli ponad 336 tys. turystów, i nie kryją oni  zadowolenia z tego, że przełomem Dunajca spłynęła rekordowa ilość turystów.

W Mszy św. udział wzięły poczty sztandarowe z przedstawicielami poszczególnych kół flisackich, Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Liturgię uświetnił śpiew chóru parafialnego ze Sromowiec Niżnych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij