Zostań ratownikiem GOPR

Fot. 2020.12.10 16:19 / news / czytano 456 / opinie 0

Egzamin wstępny do Grupy Podhalańskiej GOPR zaplanowano na 27 lutego 2021 roku. Egzamin rozpocznie się o godz. 8:00.

Aby przystąpić do egzaminu należy posiadać przy sobie zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu do GOPR oraz posiadać niezbędny sprzęt do sprawnego poruszania się w warunkach zimowych w górach i na stoku narciarskim. Zalecamy posiadanie sprzętu ski-turowego.Osoby posiadające dodatkowe kwalifikacje, np. kurs KPP, uprawnienia przewodnickie, PZN, PZA, itp., powinny zabrać dokumenty je potwierdzające na egzamin.
Egzamin składa się z czterech części:
• Część kondycyjno-techniczna – wyjście na czas na Turbacz wg. wyznaczonej trasy (część przejścia będzie miała techniczny charakter) z ekwipunkiem potrzebnym do odbycia egzaminu. Limit czasu zostanie ustalony w dniu egzaminu w zależności od warunków. Dotarcie za instruktorem dyskwalifikuje z dalszej części egzaminu.

• Część narciarska – zjazd na nartach z Turbacza na Długą Polanę (jazda w zróżnicowanym terenie), a następnie jazda na stoku Długa Polana (hamowanie pługiem do zatrzymania, ześlizg boczny, skręt „Stop”, jazda dowolna).

• Część teoretyczna – przeprowadzona w formie pisemnej ogólna znajomość pasm górskich w Polsce i szczegółowa znajomość terenu działania Grupy Podhalańskiej oraz ogólnej wiedzy o górach.

• Prezentacja osobista – indywidualne wystąpienie/rozmowa przed Komisją Egzaminacyjną (ok. 2 -5 min.). Omówienie swojej działalności górskiej, motywów przyjścia do GOPR, przydatnych umiejętności oraz posiadanych uprawnień.
Kolejne etapy rekrutacji.

Po otrzymaniu pozytywnej oceny z egzaminu kandydackiego należy w ustalonym przez GOPR czasie (zazwyczaj około miesiąca) odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Naczelnikiem Grupy oraz złożyć w Stacji Centralnej Grupy następujące dokumenty:
• życiorys z uwzględnieniem działalności górskiej,
• podanie o przyjęcie na kandydata podpisane przez dwóch ratowników GP GOPR, tzw. wprowadzających – osoby nie znające osobiście ratowników mogą o tym poinformować już podczas odczytywania wyników z egzaminu. W takim wypadku GOPR pomoże w znalezieniu wprowadzających,
• ewentualne kserokopie potwierdzeń posiadania dodatkowych kwalifikacji (np. kursu KPP, uprawnień przewodnickich, PZN, PZA, itp.).

Odpowiedzi na ewentualne pytania udzieli Rafał Zmarz - Szef Szkolenia GP GOPR. E-mail: szef.szkolenia@goprpodhale.pl.
Autor: Oprac. red.
Źródło: GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij