Gmina Czorsztyn: Stylchyn ma nowego właściciela

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.03.21 19:17 / news / czytano 2872 / opinie 0

Osada turystyczna w Kluszkowcach na półwyspie Stylchyn ma nowego właściciela. W ostatnich latach kilka razy była wystawiana na sprzedaż, jednak nie mogła znaleźć nabywcy. Jakie pomysły na to malownicze miejsce ma nowy właściciel? - okaże się niebawem. 

Osada Czorsztyn (dawniej Osada Turystyczna Czorsztyn) – skansenowo-turystyczny kompleks 31 obiektów architektonicznych, znajdujący się w gminie Czorsztyn, na półwyspie Stylchyn, w pobliżu osady Podbrzezie, na północnym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Założona w 1997 roku i składająca się z obiektów pochodzących z dawnych Maniów, Kluszkowiec i Czorsztyna, czyli miejscowości zalanych w wyniku budowy Jeziora Czorsztyńskiego.  
 
Początkowo osada należała do gminy w ponad 60%, pozostałe udziały należały do Skarbu Państwa reprezentowanych przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. W 2003 roku nabywcą osady stała się spółka Akva-Tur z Kluszkowiec, następnie trafiła w ręce Andrzeja Stocha biznesmena z Zakopanego. Niedługo później sprawa niewypłacanych przez biznesmena wieloletnich zaległości podatkowych wobec gminy trafiła do sądu. Kolejnym właścicielem osady została Sabina Stoch córka zakopiańczyka, która wydzierżawiła ją spółce Karczma Młyn. Od 2014 roku część nieruchomości została wystawiana na komorniczą licytację, ale mimo tego nie znalazła właściciela. W lutym br. osadę od Sabiny Stoch nabyła firma budowlana, która wyrównała dotychczasowe zaległości wobec gminy Czorsztyn. 
 
Kim jest nowy właściciel nie jest wiadomo. Wójt gminy Czorsztyn nie chce zdradzić kto zakupił Stylchyn, ale w najbliższy poniedziałek będzie rozmawiał z właściciel na temat pomysłu zagospodarowania i wykorzystania tego malowniczego miejsca nad jeziorem.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij