Wytańczyli pierwsze i drugie miejsce

Fot.  Facebook Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie 2020.10.23 16:14 / news / czytano 2946 / opinie 0

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny” wziął udział w 36. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbył się 17. października 2020 r. w Trzcianie pod Rzeszowem. To nie jedyne wyróżnienie.

Z powodu pandemii konkurs odbył się w formule hybrydowej. Większość zespołów przysłała swój program na filmach. Na żywo wystąpili jedynie reprezentanci Podkarpacia. 

W konkursie rywalizowało 11 grup w tym jedna dziecięca oraz 10 par tanecznych z 4 województw – małopolskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. 

W kategorii zespołów drugie miejsce wytańczył Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka nad Dunajcem. Wśród par tanecznych pierwszą nagrodę zdobyli Bożena Kowalczyk-Pierzga i Robert Majerczak, a drugą nagrodę Agata Sobkowiak i Artur Majerczak.

Jest to największe wyróżnienie w Polsce dla ludowych tancerzy i nagroda za wieloletnią pracę członków zespołu w podtrzymywaniu i krzewieniu tradycji regionu pienińskiego! 
 
GRATULUJEMY!

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Facebook Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij