Uroczystość Komunii Świętej w Krościenku n/D

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.12 22:46 / news / czytano 8858 / opinie 0

Komunia jest szczególnym przeżyciem religijnym i jednym z najważniejszych w życiu chrześcijanina. Dzisiaj w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem grupa dzieci przystąpiła do Stołu Pańskiego.

Mszę św. odprawił proboszcz parafii ks. Henryk Homoncik. W słowie skierowanym do dzieci mówił: - Dzisiejszą ucztę eucharystyczną pragniemy przeżyć szczególnie radośnie. Grono dzieci przygotowanych podczas katechizacji po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jest to wielka chwila dla całej wspólnoty parafialnej a szczególnie dla Was drogie dzieci. 

W homilii wygłoszonej do zgromadzonych proboszcz mówił o wielkiej radości na twarzach wszystkich zebranych w kościele, ale szczególnie na twarzach dzieci. - Chciałbym, aby dzisiejsza uroczystość była dla Was szczególna i na pewno zapamiętacie ją na całe życie. Może to wspomnienie po latach, kiedy będziecie już dorośli i może sami przyprowadzicie swoje dzieci tutaj do kościoła, było jednym z najpiękniejszym w Waszym życiu. 

Dzieci z wielkim wzruszeniem po raz pierwszy w życiu przyjęły Pana Jezusa w postaci białej hostii. Chwila ta była dla nich szczególnie wyjątkowa również ze względu na obecność ich rodziców, bliskich, rodzin i przyjaciół.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij