Wspólne kolędowanie w Grywałdzie

Fot. Arch. Organizatora 2016.02.01 11:42 / news / czytano 4437 / opinie 0

Śpiew tradycyjnych kolęd, pastorałek oraz innych utworów związanych z Bożym Narodzeniem wypełnił w niedzielny wieczór ostatniego stycznia kościół parafialny w Grywałdzie.

Wspólne kolędowanie połączyło dzieci, młodzież, a także dorosłych z Grywałdu i nie tylko. Przygrywała między innymi kapela góralska z Parafialnego Klubu Muzycznego  „Grywałdzkie Nucicki”, a śpiew prowadziły osoby należące do scholi parafialnej na przestrzeni prawie 25 lat jej działalności.
 
Była to swoista podróż w przeszłość do czasów, gdy pierwszy grywałdzki wikariusz, ks. Stanisław Kita, zakładał zespół muzyczny. Kolędowanie dla Jezusa zadedykowane zostało niedawno zmarłemu ks. Markowi Sobocie, który był drugim wikarym w Grywałdzie i pozostał żywo w pamięci i w sercach ludzi.
 
Na zakończenie do zebranych skierował kilka słów wójt gminy p. Jan Dyda, a następnie proboszcz parafii ks. Józef Bania, dziękując wykonawcom i wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, by „kolędować Małemu Jezusowi”.

Autor: Ks. Kamil Piłat
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij