Coś się kończy, coś zaczyna, czyli pożegnanie ze szkołą dyrektor Zofii Krępy

Fot. Arch. szkoły 2015.09.24 09:24 / news / czytano 5192 / opinie 0

Miniony piątek 18. września był ważnym dniem dla społeczności naszego Liceum. Ważnym zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Uroczysty apel rozpoczął się bowiem ślubowaniem klas pierwszych. Od tej pory stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszego Liceum, świadomymi zarówno swoich praw jak i obowiązków. Życzenia wszechstronnego rozwoju talentów złożył pierwszakom pan Dyrektor, Robert Dębski. Kilka ciepłych słów do młodszych koleżanek i kolegów skierowała także przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej, Krysia Krzywdzińska.
 
Po części oficjalnej nastąpiła chwila pożegnania dotychczasowej pani Dyrektor, Zofii Krępy. Obecny pan Dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązał do słów przysięgi składanej przez uczniów klas pierwszych i obiecał kontynuację tego dziedzictwa, które pozostawia po sobie odchodząca na emeryturę pani Dyrektor. Następnie przyszła pora na pożegnanie z kadrą nauczycielską. Prof. Anna Dudek przestawiła, jakże bogatą w sukcesy i osiągnięcia, drogę zawodową bohaterki uroczystości, nie tylko zasłużonego dla Szkoły Dyrektora, ale także pedagoga i wychowawcę.                                                                  
 
Nie zabrakło i chwil zabawnych. W satyryczny sposób prof. Jadwiga Wolska przedstawiła udręki towarzyszące codziennej pracy dyrektora, których symbolem stał się budzik przekazany w ręce… następcy pani Dyrektor. Słowa uznania padły także z ust przedstawicieli pracowników obsługi, byłych i obecnych członków Rady Rodziców oraz młodzieży.
 
Zebrani poznali także dowcipnie i z polotem przedstawioną  historię pewnej przyjaźni.  Można by ją zatytułować:  „Jak Ela (prof. Elżbieta Wójcik - długoletni zastępca pani Dyrektor) zdobyła Przyjaciela” (w osobie pani Dyrektor).
 
Kolejnym mówcą był prof. Bogdan Lorenz, który przedstawił nowej emerytce uroki życia wolnego od obowiązków związanych z pracą zawodową. Jednak scenka zaprezentowana przez młodzież, której tematem było życie emeryta, przeczyła optymistycznej wizji  pana Bogdana.
 
Na spotkaniu pojawili się także niespodziewany gość – w osobie Patrona naszej Szkoły, czyli sam Stefan Żeromski. I ona żałował rozstania. Chwile wzruszenia łagodziła jednak muzyka. Piękne piosenki wykonane przez solistkę, absolwentkę naszej szkoły, Ewę Zachwieję dawały nadzieję na przyszłość, bo przecież: „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”.  Klimat imprezy budowały piosenki w wykonaniu szkolnego chórku, solistek i zespołu kierowanego przez panią  Ewę Zachwieję, długoletniego pedagoga także w naszym Liceum.
 
Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor. Opanowawszy wcześniejsze wzruszenie,  przypomniała rolę, jaką w jej życiu odegrał przypadek, dodajmy szczęśliwy. To on kazał jej zmieniać marzenia,  miejsca,  ale pozostawać wiernym i lojalnym wobec ludzi. Stąd tak wiele serdeczności i kwiatów na pożegnalnym spotkaniu.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij