Malta, Cypr, Włochy... szczawnicki nauczyciel dobrze wykształcony

Fot. 2018.08.21 21:49 / news / czytano 2503 / opinie 0

Szczawnicka dwójka to jedna z niewielu szkół w powiecie nowotarskim, która zakwalifikowała się do Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Kadra pedagogiczna wyjedzie na specjalne szkolenia do Włoch, Irlandii, Niemiec i na Maltę oraz Cypr.

Szkoła zakwalifikowała się do realizacji projektu w ramach programu Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Zatwierdzony projekt napisany został przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego Małgorzatę Oleś-Gagatek i nosi tytuł: ,,Podwyższenie umiejętności językowych i metodycznych nauczycieli - kluczem do zwiększenia jakości nauczania i rozwoju współpracy międzynarodowej”.
 
- W ramach projektu od września 2018 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyć będą w dwutygodniowych szkoleniach zagranicznych. Realizacja projektu pozwoli na podniesienie jakości nauczania w naszej szkole i umożliwi nauczycielom wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich - mówi dyrektor szkoły Anna Szczepaniak.
 
Na szkolenia planowany jest wyjazd nauczycieli: 
1. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs metodyczny w języku angielskim pt.’’Teaching English to very young learners” w szkole językowej ”Alpha School of English” w St. Paul’s Bay na Malcie.
2. P. Katarzyna Ciesielka- kurs języka włoskiego w szkole językowej DILIT IH w Rzymie (Włochy).
3. P. Dominika Smolarska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies” w Dublinie (Irlandia).
4. P. Anna Marcińska- kurs specjalistyczny w języku angielskim pt. ‘’English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej ‘’Cork English World’’ w Cork w Irlandii.
5. P. Andrzej Hurkała- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’English in Cyprus” w Limassol na Cyprze.
6. P. Jacek Pietrzak- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).
7. P. Magdalena Styrylska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies’’ w Dublinie (Irlandia).
8. Ks. Piotr Dydo-Rożniecki- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w mieście Valetcie (Malta).
9. P. Danuta Urban- udział w ‘’job shadowing”- obserwacja lekcji muzyki w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
10. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ’’job shadowing’’- obserwacja lekcji j. ang. w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
11. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ‘’teaching assignment”- prowadzenie lekcji w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
 
Cały projekt sfinansowany zostanie ze środków unijnych, a jego budżet wyniesie 25585,00 Euro, co stanowi równowartość kwoty 110327,64 PLN.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij