Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji udoskonali nauczycieli w powiecie nowotarskim?

Fot. 2013.11.19 07:58 / news / czytano 5512 / opinie 0

Od 1 sierpnia 2013 r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu działa jedenastu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji - SORE.

Są to osoby wspierające pracę szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół) współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Każdy z SORE ma „pod opieką” od kilku do kilkunastu szkół/przedszkoli, zależności od wymiaru zatrudnienia. Z ich pomocą Dyrektorzy szkół/przedszkoli oraz Rady Pedagogiczne realizują założenia projektu, mającego na celu poprawę jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez kompleksowe wsparcie spójne z potrzebami 93 szkół/przedszkoli Powiatu Nowotarskiego.

Działalność każdego ze Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji polega na zbudowaniu relacji z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną w swojej szkole/przedszkolu, wspólnym przeprowadzeniu diagnozy i skonstruowaniu Rocznego Planu Wspomagania. Ponadto SORE odpowiada za prawidłową organizację działań związanych z zewnętrznym wspomaganiem, pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację Rocznego Planu Wspomagania. Wspiera również nauczycieli w czasie wdrażania nowych umiejętności i wypracowanych procedur.

„Naszym priorytetem jest nawiązanie dobrych relacji z Dyrektorem i nauczycielami w szkołach, przedszkolach oraz „wejście” w ich życie. Dobra współpraca nauczycieli przy stawianiu diagnozy i wyborze obszaru doskonalenia to bardzo ważne elementy, mające wpływ na powodzenie projektu - mówi wieloletnia nauczycielka mgr Anna Dyda - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji - Pomimo, iż pierwszy raz pojawiliśmy się w szkołach i przedszkolach z początkiem września, czyli w najgorętszym okresie dla każdej placówki - zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, za co serdecznie dziękujemy!”. 

SORE - mgr Robert Dębski, wieloletni nauczyciel: „Nie mniej istotne jest pozytywne nastawienie nauczycieli i wiara w sukces całego „przedsięwzięcia”. Częste wizyty w szkołach i spotkania z nauczycielami pozwalają nam poznać rzeczywistość danej placówki, a co za tym idzie dobrać jak najefektywniejsze rodzaje szkoleń i warsztatów. To cała Rada Pedagogiczna wskazuje, jakie szkoła ma potrzeby, co należałoby udoskonalić”. 

Praca Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji to na co dzień wizyty w szkołach, przedszkolach, spotkania z kadrą nauczycielską, Dyrektorami, konsultacje z Poradniami Psychologiczno – Pedagogicznymi, Biblioteką Pedagogiczną, Placówką doskonalenia Nauczycieli, ale również opracowywanie, tak istotnej w realizacji projektów unijnych, dokumentacji. 

„Jesteśmy pracownikami mobilnymi – mówi SORE mgr Jakub Dyda – Wyjazdów do szkół i przedszkoli jest sporo… spotkania z Dyrektorami, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Ponadto jesteśmy zawsze do dyspozycji biura projektu”.
 

Biuro projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian” mieści się w Nowym Targu przy ul. Kościuszki 3, gdzie w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 – 17.00 Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji pełnią dyżur i uczestniczą w systematycznych spotkaniach cyklicznych. Każdy z nauczycieli, Dyrektorów szkół/przedszkoli biorących udział w projekcie oraz inne zainteresowane osoby mogą skonsultować się, doradzić, uzyskać niezbędne informacje o projekcie. Ponadto wszystkie aktualności dotyczące ich działalności zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej projektu www.pore.nowotarski.pl




Autor: Anna Koszarek / Oprac. red.
Źródło: PORE w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij