III Memoriał im. Fryderyka Salamona w narciarstwie alpejskim

Fot. Arch. Organizatora 2018.03.19 10:18 / news / czytano 3062 / opinie 0

14 marca 2018 na stoku narciarskim Czorsztyn- Ski w Kluszkowcach odbył się już po raz trzeci Memoriał im. Fryderyka Salamona. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Gminy Czorsztyn.

Celem Memoriału było przede wszystkim współzawodnictwo sportowe, popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych ale także upamiętnienie Fryderyka Salamona, nauczyciela Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach jako działacza i popularyzatora sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży.

Młodzież szkolna rywalizowała w XIV kategoriach wiekowych. W zawodach udział wzięło 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, Maniowach, Sromowcach Wyżnych i Niżnych.

Zdobywcy miejsc od I-VI otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne odbył się jeden przejazd. 

Jeśli chodzi o uczniów gimnazjum w kategorii dziewczęta klasa II-III GIM na wyróżnienie zasługują; Patrycja Gorlicka, Gabriela Waniczek, Rozalia Waniczek, Julia Wolska, Patrycja Blańda oraz Natalia Sikora. Wśród chłopców II-III klasa gimnazjum najwyższa lokatę zajął Maciej Kowalczyk.

Klasy młodsze równie godnie reprezentowały mury naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługuje Maria Pawelska, Julia Wolska, Zuzanna Bednarczyk, Anna Plewa, Maja Kopeć oraz Aleksandra Tkaczyk. Wśród chłopców medalowymi miejscami mogą się pochwalić m.in. Tomasz Jandura, Bartosz Bednarczyk, Sebastian Bednarczyk, Franciszek Kopeć, Bartosz Dutkiewicz, Krystian Majkowicz, Konrad Jandura, Karol Słowik.

Została ufundowana także nagroda dla najmłodszego zawodnika, którym został  Wojciech Wolski. Nagrodę ufundowała pani Urszula Salamon.

Jeszcze raz w imieniu własnym jak i mamy mojego brata i siostry bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie Memoriału im. Fryderyka Salamona. Jest nam niezmiernie miło iż pamięć o tacie mimo upływającego czasu jest tak żywa zarówno w Szkole Podstawowej jak i też samych Kluszkowcach.
 
Dziękuję raz jeszcze pani dyrektor Marii Mikołajczyk za ciepłe słowa, panu Feliksowi Regiecowi za organizację, wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach, władzom gminy Czorsztyn oraz pracownikom Czorsztyn-Ski.   
 
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za wkład, poświęcony czas, organizacje i przede wszystkim za pamięć.

Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy się spotkać wspominając tatę po raz TRZECI.
Autor: Adrianna Berszakiewicz
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij