Zawodnicy z Gminy Ochotnica Dolna zwycięzcami finału Orlika o Puchar Premiera RP

Fot. Arch. Organizatora 2015.10.20 17:13 / news / czytano 3747 / opinie 0

Chłopcy z naszej Gminy grający obecnie w zespole MUKS Halny Kamienica zostali zwycięzcami 6. edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w kategorii "chłopcy młodsi" (rocznik 2004-2005).

"Złota drużyna" MUKS Halny Kamienica, złożona z najlepszych piłkarzy zamieszkałych na pograniczu powiatów: limanowskiego, nowotarskiego i nowosądeckiego prowadzona jest przez Janusza Piotrowskiego.
 
W finale krajowym uczestniczyli: Dominik Faltyn, Mateusz Czech, Damian Faron (Kamienica), Kacper Czepielik, Mariusz Kutwa (Łącko), Andrzej Sikora, Jakub Ligęza, Szymon Konopka (Ochotnica), Hubert Michałczak (Tylmanowa) i Wojciech Urbański (Tymbark). W skład drużyny wchodzi także Hubert Gurgul z Ochotnicy Dolnej (nieobecny z powodu choroby). Finał Krajowy rozgrywany był w dniach 15-17 października 2015 r. w Warszawie.
  
1-wszy dzień to zmagania grupowe, które odbywały się na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłkarskiego w Warszawie. Halny Kamienica reprezentujący woj. małopolskie rozlosowany został do grupy A, która jak się ostatecznie okazało była tzw. "grupą śmierci".
 
Wyniki:
MUKS HALNY KAMIENICA - GUKS DOLICE 2:0
(bramki: 2x Kacper Czepielik)
PIĄTKA DĘBICA - MUKS HALNY KAMIENICA 2:1
(bramka: Szymon Konopka)
PUŁAWIACZEK PUŁAWY - MUKS HALNY KAMIENICA 2:6
(bramki: 5x Wojciech Urbański, 1x Szymon Konopka)
 
Klasyfikacja końcowa:
1. MUKS HALNY KAMIENICA (woj. małopolskie) - 6 pkt. (br. 9-4)
2. GUKS DOLICE (woj. zachodniopomorskie) - 6 pkt. (br. 6-4)
3. PUŁAWIACZEK PUŁAWY (woj. lubelskie) - 3 pkt. (br. 5-10)
4. PIĄTKA DĘBICA (woj. podkarpackie) - 3 pkt. (br. 4-6)
 
2-go dzień to rozgrywki ćwierćfinałowe i półfinałowe, które odbywały się również na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłkarskiego.
W ćwierćfinale Halny zmierzył się z 2-gą drużyną grupy B - zawodnikami SP 1 ŁAPY (woj. podlaskie).
MUKS HALNY KAMIENICA - SP 1 ŁAPY 6:1
(bramki: 2x Mariusz Kutwa, 2x Dominik Faltyn, 1x Wojciech Urbański, 1x Jakub Ligęza)
 
Półfinał rozgrywany bezpośrednio po meczu ćwierćfinałowym z reprezentującymi woj. lubuskie zawodnikami Orlika Strzelce Krajeńskie był bardzo wyczerpujący ale wszystko zakończyło się pomyślnie i chłopcy wywalczyli upragniony awans do Wielkiego Finału.
 
MUKS HALNY KAMIENICA - ORLIK STRZELCE KRAJEŃSKIE 2:1
(bramki: 1x Dominik Faltyn, 1x Kacper Czepielik)
 
Dzień 3-ci to uroczystości na warszawskiej Hali Torwar. Otwarcia Wielkiego Finału i powitania zawodników dokonała P. Ewa Kopacz - Premier RP. Mecz finałowy z drużyną GUKS DOLICE, obserwowany był przez licznie zgromadzonych gości wśród których byli m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dorota Idzi, zastępca dyrektora COS Łukasz Grocholski, Ambasadorowie turnieju, byli reprezentanci Polski: Dariusz Gęsior i Wojciech Kowalewski, Tomasz  Majewski oraz silnie dopingująca grupa sympatyków, rodziców i kibiców z Kamienicy, Ochotnicy, Łącka, Warszawy i innych miejscowości.  
 
Mecz Finałowy komentowany przez znanego komentatora sportowego - Dariusza Szpakowskiego i DJ Ucho dostarczył wielu emocji i wrażeń. Halny Kamienica po zdobyciu bramki w końcówce pierwszej połowy kontrolował grę w drugiej połowie. Pod koniec spotkanie zawodnicy Halnego przeprowadzili niezwykle efektowną kontrę (po przechwycie piłki w okolicy swojego pola karnego), która zwieńczona została zdobyciem przez Dominika Faltyna 2-giej - decydującej o Mistrzostwie bramki. 
MUKS HALNY KAMIENICA - GUKS DOLICE 2:0
(bramki: 1x Wojciech Urbański, 1x Dominik Faltyn).
 
Po meczu zawodnicy mieli możliwość potrenować i rozegrać pokazowe spotkanie z  Reprezentacją Polski w futnet tzw. siatkonodze. W przerwie pomiędzy finałami a dekoracją wystąpiła znana piosenkarka Margaret dziękując uczestnikom finałów słowami piosenki "Thank You Very Much". Złote medale dla zawodników i opiekunów wręczali: Dorota Idzi, Wojciech Kowalewski, Yared Shegumo.
 
Na koniec zawodnicy i opiekunowie mieli możliwość bezpośredniego spotkania się i rozmowy z przedstawicielami rządu, sportu, mediów oraz kibiców. Otrzymali również od organizatora, którym był Szkolny Związek Sportowy (na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki) cenne nagrody m.in. torby piłkarskie, tablety i gadżety.
Autor: Krzysztof Ligęza
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij