Złoto ME U-23 dla wychowanków pienińskich klubów

Fot. 2013.08.05 17:56 / news / czytano 3004 / opinie 0

Polscy kajakarze górscy zostali we francuskiej miejscowości Bourg-Saint Maurice młodzieżowymi do lat 23 mistrzami Europy w drużynowej konkurencji C2.

Zwycięską drużynę C2 tworzyły trzy osady; Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak ze Szczawnicy (KS Pieniny), bracia Filip i Andrzej Brzezińscy z Krościenka n/D (AZS AWF Kraków), którzy również w piątek zdobyli brązowy medal indywidualnie w C2, a także pływający zwykle w C1 Kacper Gondek (Start Nowy Sącz) i Wojciech Pasiut (AZS AWF Kraków).

Dwaj ostatni zdobyli też drużynowo srebrny medal w C1, przegrywając jedynie o 0,13 sekundy z drużyną Francuską a skład ekipy uzupełnił Arkadiusz Nieć (Start Nowy Sącz).

Z brązem za rywalizację drużynową wrócą do kraju zawodnicy startujący w K1: Michał Pasiut, Maciej Kręglak (obaj Start Nowy Sącz) i Rafał Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz). Lepsi od nich okazali się tylko Czesi i reprezentanci gospodarzy.
Trzecie miejsce w K1, ale wśród juniorów, zajęli z kolei Kacper Ćwik (Start Nowy Sącz), Eryk Lejmel (KKK Kraków) i Bartosz Dębowski (LKK Drzewica).

Tuż za podium uplasowały się drużyna juniorek w K1. W pozostałych konkurencjach polskie zespoły zajęły dalsze lokaty.
Autor: Oprac. red.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij