3 metry włosów dla Fundacji Rak and Roll - szkoły włączyły się w ogólnopolską akcję

Fot. Joanna Pyrdoł 2017.12.01 12:32 / news / czytano 3237 / opinie 0

To, co 30 listopada zrobiły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem wraz z koleżankami, przeszło wszelkie oczekiwania. W salonie fryzjerskim Axena w Nowym Sączu oddały łącznie aż 3 m włosów dla Fundacji Rak and Roll. 

Ogromne wyrazy uznania dla Marleny Koper, Marzeny Salisz, Alicji Hryc, Ani Plewy, Klaudii Salamon, Angeliki Prymuli, Marceliny Oleksy - absolwentki gimnazjum, Natalii Hryc ( uczennica gimnazjum w Maniowach), Patrycji Mszanik i Moniki Knutelskiej (uczennice Szkoły Podstawowej w Grywałdzie).

- Pomysł oddania włosów dla Fundacji zaproponowała Marlena Koper - mówi Joanna Pyrdoł, nauczyciel języka polskiego i opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem i dodaje: - Inicjatywa bardzo mi się spodobała, ale byłam pełna obaw, że chętnych może być niewiele, ponieważ dziewczynkom w tym wieku trudno rozstać się z 30 centymetrami włosów. Gdy zaczęłam pytać wśród gimnazjalistów, zgłoszeń było coraz więcej. Ostatecznie Fundację wsparło 10 dziewczynek. Była to decyzja przemyślana, doskonale wiedziały, na co zostaną przeznaczone ich włosy i to je jeszcze bardziej motywowało. Jestem pełna uznania i szacunku dla tych młodych dziewcząt i rodziców, którzy nie tylko wyrazili zgodę, ale i motywowali do niesienia pomocy innym.
 
Akcja „Daj Włos!” polega na tym, że każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują fundacji. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
Autor: Joanna Pyrdoł
Zdjęcia: Joanna Pyrdoł
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij