46. Rajd Szlakami Partyzantów

Fot. Jakub Wolski 2016.09.17 21:12 / news / czytano 2416 / opinie 0

W dniu 15 września odbył się 46. Rajd Szlakami Partyzantów. Jest to impreza turystyczna organizowana corocznie przez nasz Oddział.

Ma ona na celu propagowanie turystyki górskiej oraz pamięci o chwalebnych i tragicznych momentach w czasie II Wojny Światowej mających miejsce w naszym regionie wśród młodzieży. W związku z przypadającym na ten rok 600-leciem lokacji Ochotnicy również to wydarzenie zostało upamiętnione w trakcie tegorocznego rajdu. W tym roku wzięło w nim udział 370 uczniów wraz z opiekunami. W rajdzie brały udział szkoły z okolicznych miejscowości - obu Ochotnicy, Krościenka, Grywałdu, Krośnicy, Maniów i Szczawnicy.

Tradycyjnie zakończenie rajdu odbyło się w Ochotnicy Dolnej pod pomnikiem poświęconym zamordowanym podczas tzw. "Krwawej Wigilii" w Ochotnicy Dolnej (23.12.1944). Odbył się również przegląd piosenki patriotycznej i partyzanckiej. Następnie uczestnicy przeszli na przygotowane wcześniej miejsce gdzie odbyło się pieczenie kiełbasek. Dzięki świetnej pogodzie dzisiejszy rajd można zaliczyć do udanych.

Autor: Jakub Wolski
Zdjęcia: Jakub Wolski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij