Aktywny wypoczynek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Szczawnica

Fot. 2019.07.17 17:40 / news / czytano 630 / opinie 0

W dniach od 5 do 12 lipca br. 20 osobowa grupa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Szczawnica przebywała na wakacyjnym obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Piwnicznej - Zdroju. 

Obóz MDP przyczynił się do zwiększenia sprawności fizycznej młodzieży, nabycia umiejętności specjalistycznych oraz zwiększył predyspozycję do służby w formacjach ratowniczych. Ukształtował odporność psychiczną i fizyczną, dyscyplinę i umiejętności współdziałania w zespole oraz poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Tegoroczny obóz poszerzony został o działania z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Głównym celem podejmowanych działań było ograniczenie wśród jego uczestników tendencji do zachowań aspołecznych, uświadomienie niebezpieczeństw, na jakie narażają innych i siebie samych, wywołanie u nich woli zmiany zachowania, a tym samym zwiększenie ich integracji społeczno-zawodowej. Aktywny wypoczynek połączony został z kształceniem nawyków zdrowego stylu życia oraz podnoszeniem świadomości o szkodliwości substancji uzależniających. 

W trakcie zajęć podejmowano naukę niekonfliktowego odmawiania, a także ćwiczono umiejętności eliminowania społecznie niepożądanych zachowań, przede wszystkim agresji i przemocy.

Uczestnicy obozu każdego dnia uczestniczyli w różnych zajęciach: profilaktycznych, sportowych, a także wykonywali prace plastyczne o tematyce związanej z uzależnieniami. 

Miłe wspomnienia a przede wszystkim nowe doświadczenia i umiejętności zdobyte w trakcie obozu będą źródłem motywacji i zachętą do dalszego rozwoju wiedzy młodych strażaków.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij