Busy jeżdżą jak chcą - twierdzą mieszkańcy Jaworek

Fot. 2014.04.30 18:25 / news / czytano 4296 / opinie 2

Pasażerowie korzystający z busów do i z Jaworek narzekają, że kierowcy busów jeżdżą jak sami chcą, nie przestrzegając rozkładu jazdy.

Dojazd na terenie Miasta i Gminy Szczawnica zapewniać mieszkańcom mają prywatni przewoźnicy po tym jak 1. lipca 2013 roku PKS Nowy Targ w upadłości likwidacyjnej zawiesił wykonywanie wszystkich kursów.

- Najgorzej jest w dni świąteczne i popołudniami, zdarza się że mimo kursu zaznaczonego w rozkładzie jazdy bus nie przyjeżdża - mówią mieszkańcy Jaworek. Prosili oni o interwencję w tej sprawie już podczas marcowego spotkania środowiskowego burmistrza z mieszkańcami oraz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Problem jednak w tym, że nikt z mieszkańców a zarazem pasażerów nie napisał oficjalnego zawiadomienia do urzędu.   

-  Dopóki nie będziecie Państwo nas informować i nie podpiszecie się na skardze to nic się do wtedy nie zmieni. Tylko w taki sposób można byłoby odebrać kurs takiemu przewoźnikowi i dać komuś innemu. Wszyscy o tym mówią, ale nikt tego nie napisze. Podczas spotkania Starosty Nowotarskiego z burmistrzami i wójtami powiedziane było, że jeżeli będą takie przypadki i zostanie stwierdzone, że przewoźnik nie wywiązuje się z rozkładu jazdy, wtedy kursy zostaną mu odebrane - podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja apeluje, by mieszkańcy wykazali się odpowiedzialną obywatelską i informowali władze samorządowe o zaniedbaniach ze strony przewoźników i zaznacza: - Działamy w ten sposób dla własnego dobra i też tych, którzy korzystają z transportu na terenie miasta i gminy. Bez jasnych powiadomień o tym, czy przewoźnik jechał czy też nie, będzie ciężko cokolwiek wyegzekwować i udowodnić. 

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

bolek2014.05.02 13:05
Taaa busiarze mają swój folwark, ludzie pisać donosy, w koncu nie jezdzą za darmo
gość2014.05.01 07:05
Taak, dojechać gdziekolwiek w weekend graniczy z cudem, a godziny przyjazdu są często inne niź na rozkładzie. Dobrze, ze wkońcu ktoś się tym zajął :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij