Kierowco zwolnij! Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gminie Krościenko n.D

Fot. 2017.09.16 18:37 / news / czytano 1641 / opinie 0

Gmina Krościenko otrzymała ponad 85 tys. zł na zadanie pn. "Zmiana organizacji ruchu na drogach gminnych poprawiająca infrastrukturę bezpieczeństwa na drogach i w obrębie przejść dla pieszych na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem". Jeszcze w tym roku w ramach otrzymanej dotacji zostaną wykonane prace na publicznych drogach gminnych. 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaakceptował dofinansowanie 99 projektów zgłoszonych przez wojewodów, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Wojewodowie przekazali do MSWiA aż 231 lokalnych projektów profilaktycznych. Po ocenie merytorycznej i uwzględnieniu budżetowych ram Programu, aż 99 z nich  otrzymało wsparcie finansowe.

Wśród pozytywnie zweryfikowanych wniosków jest projekt gminy Krościenko pn: „Zmiana organizacji ruchu na drogach gminnych poprawiająca infrastrukturę bezpieczeństwa na drogach i w obrębie przejść dla pieszych na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem”.
 
Zakres prac obejmował będzie m.in. wykonanie progów zwalniających, przejścia dla pieszych, uzupełnienie znaków drogowych oraz oznakowania poziomego zgodnie z opracowanym projektem organizacji ruchu. Projekt ma na celu poprawę warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego na terenie gminy Krościenko.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij