Gmina Czorsztyn: Pielgrzymka do Rychwałdu

Fot. 2018.05.25 22:09 / news / czytano 601 / opinie 0

20 maja 2018 r. została zorganizowana pielgrzymka oraz wyjazd studyjny do Rychwałdu i Łękawicy w województwie bielskim. Wyjazd zorganizowano przy wspólnej inicjatywie  Wójta Gminy Czorsztyn oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kluszkowcach.

Celem wyjazdu była  integracja środowisk Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czorsztyn i Gminy Łękawica. Wyjazd miał charakter zarówno duchowy jak i promujący Gminę Czorsztyn. W sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej gospodynie wraz z Wójtem Gminy Czorsztyn i jego małżonką uczestniczyły we mszy św. związanej z  uroczystościami Zesłania Ducha Św. Msza  św. odprawiona była uroczyście w oprawie góralskiej. W Łękawicy odbywały się Regionalne Spotkania z Tradycją- Przegląd Zespołów KGW organizowane przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku Białej oraz Gminę w Łękawicy i Gminny Ośrodek Kultury w Łękawicy. Delegacja Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czorsztyn miała okazję zapoznać się z tradycją   i obrzędami uczestników spotkań. 
 
W imieniu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie 7 sołectw, składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Tadeuszowi Wachowi za pomoc w zorganizowaniu wspólnego wyjazdu, który z pewnością utkwi na długo w naszej pamięci.
Autor: KGW Gminy Czorsztyn
Źródło: GCK Kluszkowce
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij