Przywitanie wakacji w Jaworkach

Fot. Alina Lelito 2014.07.01 11:54 / news / czytano 2782 / opinie 0

W niedzielę 29. czerwca na Arenie Narciarskiej Jaworki-Homole oficjalnie otwarty został sezon wakacyjno-turystyczny podczas Odpustu Jaworczańskiego.

Organizatorami zabawy byli: Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Arena Narciarska Jaworki-Homole a prowadził ją Jerzy Pal.

W programie znalazły się występy dziecięcych zespołów regionalnych „Zasadnioki” i „Juhasy” oraz kapel góralskich. Dla miłośników innej muzyki niż ludowa, na scenie zaprezentował się zespół rockowy MuSic BreaK, a wieczorem zabawę na łące prowadził DJ. Pomiędzy występami odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych, m.in. sprawnościowe w przeciąganiu liny oraz z wiedzy o regionie.

Zainteresowani oglądali pokazy sprzętu ratownictwa górskiego, a jedną z atrakcji niedzielnego popołudnia była widowiskowa walka na koniach, walka wręcz, pokaz tańców dworskich z XVII wieku w wykonaniu członków grupy historyczno - rekonstrukcyjnej Klubu Oręża Dawnego ,,Klinga’’ z Nowego Targu. Grupa swoją działalnością kultywuje polskie tradycje i chętnie wspiera akcje charytatywne, propaguje sport, turystykę i wiedzę z zakresu historii Polski. 

Na najmłodszych uczestników odpustu czekały liczne atrakcje. Gry i zabawy ruchowe, konkursy,  i malowanie twarzy. Chętni mogli spróbować swoich umiejętności w zjeździe na monster-rollerach a smakosze dobrej regionalnej kuchni degustować potrawy przygotowane przez gospodynie ze Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, z których zysk ze sprzedaży wspomoże działalność stowarzyszenia.

Partnerami w organizacji imprezy byli: Grupa Podhalańska GOPR, PPWSZ w Nowym Targu, Klub Oręża Dawnego „Kinga” oraz Sołectwo Jaworki, ks. proboszcz Józef Włodarczyk z parafii pw. Matki Boskiej Pośredniczki Łask.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij