Górale u Krakowiaków

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.06.09 12:23 / news / czytano 3220 / opinie 0

W sobotę delegacja Gminy Krościenko nad Dunajcem w składzie wójt Jan Dyda  wraz z małżonką Anną , Maria Wąsowicz radna i Danuta Machała pracownik Urzędu Gminy zajmująca się promocją gościła  na zaproszenie założonego w 1257 r. Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Krakowie na Intronizacji Króla Kurkowego. 

4.czerwca roczne panowanie na tym zaszczytnym stanowisku rozpoczął Król Kurkowy Zbigniew Kwatera „Binarny”. Uroczystość rozpoczęła się od pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Jana Pawła II , potem w Orszaku Brackim wszyscy uczestnicy przeszli do Bazyliki Mariackiej na uroczystą Mszę św.

Nie lada atrakcją dla turystów, którzy tego dnia byli na Krakowskim Rynku była Intronizacja Króla Kurkowego pod wieżą Ratuszową, w której uczestniczył m.in .profesor Jacek Majchrowski prezydent Krakowa oraz Józef Pilch Wojewoda Małopolski.

Wizyta Górali w Krakowie to kolejny etap podpisanego 22.maja w Krościenku n.D porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Łuczanowic i Stowarzyszeniem Armatorów i Inwestorów Dorzecza Wisły.

Kolejne spotkanie to prezentacja Gminy Krościenko nad Dunajcem na uroczystym festynie 14.sierpnia w Łuczanowicach.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij