Igrzyska w Krośnicy, czyli otwarcie nowej sali gimnastycznej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.26 10:35 / news / czytano 25994 / opinie 69

Uroczyste oddanie nowego obiektu sportowego w Krośnicy stało się okazją do podkreślenia, że w sporcie ważny jest nie triumf lecz walka. Taką właśnie olimpijską oprawę miało wczorajsze poświęcenie i przekazanie do użytku nowej ogólnodostępnej hali w Krościenku n/D.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Krośnicy. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi szkół, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice i dzieci przemaszerowali na dziedziniec szkolny, gdzie wzniosłego przecięcia wstęgi dokonali Katarzyna Bochnak dyrektor szkoły, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Stanisław Gawęda wójt gminy oraz Wiesław Kwiatek przewodniczący Rady Gminy. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Kluszkowce o. Bogdan Smoliński.

Na wczorajszej ceremonii obecni byli także Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, krościeńscy samorządowcy, kierownicy jednostek organizacyjnych, duchowni, dyrektorzy szkół z Gminy Krościenko n/D a także byli pracownicy szkoły, rodzice, cała społeczność szkolna i mieszkańcy Krośnicy.

Po przywitaniu gości, dyrektor szkoły mówiła o tym, że marzenie stało się rzeczywistością. Teraz szkoła ma prawdziwe zaplecze sportowe mimo tego, że istnieje już od ponad stu lat. - Hala ta zaspokoi oczekiwania nie tylko uczniów naszej szkoły,ale także mieszkańców Krośnicy. Sport jest szkołą charakteru, dlatego życzę Wam abyście szukali swoich sportowych idoli, wzorów do naśladowania i uczyli się od nich determinacji w działaniu. Od dzisiaj mamy do tego bardzo dobre warunki – podkreślała dyrektor szkoły. Odczytała ona także listy gratulacyjne od Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz od Kamila Stocha skoczka narciarskiego, mistrza olimpijskiego z 2014 roku, co było wielką niespodzianką dla zgromadzonych gości i uczniów szkoły. 

- Cieszę się ogromnie, że przybył nowy obiekt edukacji małopolskiej, bo to jest inwestycja na przyszłość i życzę gronu pedagogicznemu wielu sukcesów w przyszłości – mówił kurator gratulując nowego pięknego obiektu. Aleksander Palczewski oraz Bogusław Waksmundzki przekazali i na ręce dyrektor szkoły piłki do zajęć sportowych podkreślając, że takiego sprzętu nigdy dosyć.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną poprzedzoną symbolicznym strzałem na bramkę w wykonania włodarza gminy. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu nawiązującym do greckich starożytnych igrzysk olimpijskich. Zapalono symboliczny znicz, uczniowie prezentowali dyscypliny sportowe, był żywiołowy taniec a przygotowana z dbałością o każdy szczegół młodzież szkolna, otrzymała gromkie brawa na zakończenie uroczystości, której przyświecały słowa św. Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”.
 
Koszt inwestycji, trwającej od 2010 roku, to blisko 2,8 mln złotych, z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 1,9 mln złotych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Obserwator2014.09.26 19:09
Nie tyle zabronili przemówienia ile podziękowań - on też miał zobowiązania wobec osób, które jemu pomogły.
Obserwator2014.09.26 19:09
Kwiatek jak wypalił z uroczystości to widocznie miał powód - zastanów się jaki ?
polak2014.09.26 19:09
Do " to ja" a co się dziwisz, tyle wkładu i serca Pan Przewodniczący włożył w Tą salę, a ponoć włodarze nie pozwolili mu przemówienia powiedzieć, jeśli to prawda to wielki skandal
Obserwator2014.09.26 19:09
Ja myślę,że gratulacje dzisiaj jednak należą się tym, którzy którzy doprowadzili do budowy tej sali, a nie tym ,którzy zorganizowali uroczystość. Gratuluję sołtysowi Kwiatkowi , tym bardziej - bo na tym forum internetowym najwięcej na nim "wieszono psy".
to ja2014.09.26 19:09
Wszystko było OK oprócz zachowania Pana Przewodniczącego Rady Gminy.który to "wypali z przepięknej uroczystości jakby startował jako pilot w F-16.
vvv2014.09.26 19:09
Wyrazy szacunku dla Pani Dyrektor oraz wszystkich osób zaangażowanych w realizację wspaniałej uroczystości.Było wspaniale nic ująć nic dodać,Szczere gratulacje,
obecny2014.09.26 14:09
piekna uroczystość - gratulacje
1, 2, 3, 4

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij