Igrzyska w Krośnicy, czyli otwarcie nowej sali gimnastycznej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.26 10:35 / news / czytano 26111 / opinie 69

Uroczyste oddanie nowego obiektu sportowego w Krośnicy stało się okazją do podkreślenia, że w sporcie ważny jest nie triumf lecz walka. Taką właśnie olimpijską oprawę miało wczorajsze poświęcenie i przekazanie do użytku nowej ogólnodostępnej hali w Krościenku n/D.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Krośnicy. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi szkół, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice i dzieci przemaszerowali na dziedziniec szkolny, gdzie wzniosłego przecięcia wstęgi dokonali Katarzyna Bochnak dyrektor szkoły, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Stanisław Gawęda wójt gminy oraz Wiesław Kwiatek przewodniczący Rady Gminy. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Kluszkowce o. Bogdan Smoliński.

Na wczorajszej ceremonii obecni byli także Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, krościeńscy samorządowcy, kierownicy jednostek organizacyjnych, duchowni, dyrektorzy szkół z Gminy Krościenko n/D a także byli pracownicy szkoły, rodzice, cała społeczność szkolna i mieszkańcy Krośnicy.

Po przywitaniu gości, dyrektor szkoły mówiła o tym, że marzenie stało się rzeczywistością. Teraz szkoła ma prawdziwe zaplecze sportowe mimo tego, że istnieje już od ponad stu lat. - Hala ta zaspokoi oczekiwania nie tylko uczniów naszej szkoły,ale także mieszkańców Krośnicy. Sport jest szkołą charakteru, dlatego życzę Wam abyście szukali swoich sportowych idoli, wzorów do naśladowania i uczyli się od nich determinacji w działaniu. Od dzisiaj mamy do tego bardzo dobre warunki – podkreślała dyrektor szkoły. Odczytała ona także listy gratulacyjne od Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz od Kamila Stocha skoczka narciarskiego, mistrza olimpijskiego z 2014 roku, co było wielką niespodzianką dla zgromadzonych gości i uczniów szkoły. 

- Cieszę się ogromnie, że przybył nowy obiekt edukacji małopolskiej, bo to jest inwestycja na przyszłość i życzę gronu pedagogicznemu wielu sukcesów w przyszłości – mówił kurator gratulując nowego pięknego obiektu. Aleksander Palczewski oraz Bogusław Waksmundzki przekazali i na ręce dyrektor szkoły piłki do zajęć sportowych podkreślając, że takiego sprzętu nigdy dosyć.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną poprzedzoną symbolicznym strzałem na bramkę w wykonania włodarza gminy. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu nawiązującym do greckich starożytnych igrzysk olimpijskich. Zapalono symboliczny znicz, uczniowie prezentowali dyscypliny sportowe, był żywiołowy taniec a przygotowana z dbałością o każdy szczegół młodzież szkolna, otrzymała gromkie brawa na zakończenie uroczystości, której przyświecały słowa św. Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”.
 
Koszt inwestycji, trwającej od 2010 roku, to blisko 2,8 mln złotych, z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 1,9 mln złotych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Ponowny2014.09.27 20:09
Do Franka bez nazwiska.Tak znalezc pieniadze jak znalazl na budowe sali to kazdy znajdzie.wziasc dwa miliony z kasy gminy i wydac na sale w zamian za przyszle glosy w wyborach.. Franka bez nazwiska i reszty Krosnicy.tez ci wyczyn zrobil.
Franek2014.09.27 19:09
Panowie "Ponowny", "Swojak","Do szkoły" , "Mika", "ttt", "SUN" i "Marek", a jednak Kwiatek ma sukces. Dał się wybrać, "dogadał" się z Gawędą, przekonał innych radnych i wybudował salę. Wy za to zostaliście w parterze i toczycie pianę w internecie. Jeżeli macie inny pomysł, ujawnijcie się - są wybory. Znajdźcie pieniądze , wymyślcie cel np. taki , który rozwinie turystykę w Grywałdzie na podwórku Marka i przez cztery lata zróbcie to. Obawiam się jednak ,że nawet na podanie nazwisk Was nie stać, a co dopiero coś zrobić, a Kwiatek potrafi !! Więc co nam pozostaję, ja wiem wolę Kwiatka od Gawędy - dlaczego ? Właśnie dlatego, że jak poddamy mu pomysł to on go dla nas wykona , tak jak załatwił salę dla Krośnicy i co ważne będzie nas "trzeźwo" reprezentował.
Ponowny2014.09.27 18:09
Jak juz kiedys mowilem sala potrzebna ale za droga o dwie banki.mozna bylo zrobic salke za milion a reszte przeznaczyc na inne potrzebne inwestycje.tak samo bylo z boiskiem w Grwaldzie .tez wydano na niego krocie.w imie czego mozna zapytac. Orlika tak potrzebnego w gminie dalej nie ma!! Mlodzi pilkarze ktorych juz zostala garstka musza sie platac po Szczawnicy bo w gminie kroscienko wladza ma orlika gdzies! W calej polsce orliki ciesza sie znakomitym powodzeniem ale oczywiscie u nas buduje sie kolejna wielka sale w krosnicy dla grastki uczniow ktora za pare lat bedzie swiecic pustkami!!! Brawa za glupote!!
swojak2014.09.27 18:09
. To gmina nakreśla i realizuje inwestycje (np. ta kretyńska sala) Kretyński to ty jesteś!!!! Pajac ukrywający się w internecie!!!! Przyjdż i to powiedzb to wprost!!! Jak masz j..a!!!! Znawca się znalazł!!!!
Ala2014.09.27 17:09
Czytam i czytam i już nie wiem sama czy to sie cieszyc mamy czy płakać? Ale widzę że tu tyle osob zna się na polityce i podatkach że proponuje biuro usług prawno doradczych załozyć:-)
kion okik2014.09.27 16:09
pan przewodniczcy i pan wójt dziekujemy czas na zmianyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
dymdyrymdy2014.09.27 16:09
Od momentu gdy Krościenko zostało połączone administracyjnie z wioskami Grywałdem, Hałuszową i Krośnicą rozpoczął się dla miasteczka zjazd równią pochyłą. Mamy najbiedniejszą gminę w okolicy z dochodem na jednego mieszkańca poziomu biednego kraju w Afryce. Skromne dochody uzyskane z podatków i środków unijnych zamiast na inwestycje w Krościenku idą na niepotrzebne (z punktu widzenia Krościenka) inwestycje w stylu tej sali czy kanalizacji Grywałdu i Krośnicy. Dyrdymały w stylu że taka sala jest dobra dla wszystkich mieszkańców gminy można sobie schować bo dla przeciętnego mieszkańca Krościenka sala w Krośnicy czy Grywałdzie nie robi żadnej różnicy. Narzekanie mieszkańców tych wiosek że Krościenko już sale ma a oni nie to jak narzekać że w Warszawie jest Stadion Narodowy a np. w Krakowie go nie ma. Nie ma bo nie jest potrzebny, pewne inwestycje robi się z perspektywy pewnego obszaru ponieważ są kosztowne i ich późniejsze utrzymanie do tanich nie należy. Tym którzy nie mieszkają w miejscu gdzie taka inwestycja powstaje muszą dojechać. I tak też powinno być w tym przypadku. Dowóz dzieci do Grywałdu na salę gimnastyczną byłby z pewnością tańszy.
Do szkoly2014.09.27 11:09
Kto nie umie liczyć ? Chyba Kwiatek... co za 3 mln zl nie mozna wybudować czegoś rozsądnego? Co nie ma programów które przy 3 mln własnych środków oferuja drugie tylko albo więcej ?
Mika2014.09.27 11:09
Na każdy merytoryczny wpis brak odpowiedzi tylko impertynecje, prostackie wstawki, populistyczny bełkot. I nagle zasłaniania sie ze to Rada a nie jednak Kwiatek. No to sie zdecyduj - bo jak wystawiać pierś do orderu to pierwszy ale gdy przedstawi sie konkretne argumenty potwierdzające totalny blamaż tej inwestycji to okazuje sie do to radni i Blazusiak. A opowiadanie głupot ze ludzi sa specyficzni to już zupełny absurd. Po to jest gmina zeby realizowała rozwój w imieniu mieszkańców, to ona odpowiada za rozwój. A zarzucanie biznesowi ze nic nie robi dla rozwoju to już szczyt bezczelności. To nie gmina płaci podatki prywatnym przedsiębiorca tylko na odwrót tumanie! I to podatnik ma prawo oczekiwać wsparcia a nie na odwrót. To gmina nakreśla i realizuje inwestycje (np. ta kretyńska sala)a nie o ludzie. Natomiast porównywanie Białki do Krościenka faktycznie nie na sensu bo taki Kwiatek to nie mógłby Dziubasikowi nawet butów czyścić, pomimo ze dawniej Kroscienko to było miasto w stosunku do Białki. Bzdura jest tez ciagle powtarzanie - ze piszecie a nie chodzicie na sesje i nie działacie - ćwoku w Warszawie, Wrocławiu, albo i tez Lacku czy Bialce nie każdy mieszkaniec chodzi na sesje rady miejskiej czy gminy zeby sie sie te miejsca mogły rozwijac. Po prostu maja przedstawicieli wybranych w demokratycznych wyborach, ktorzy maja rozum tam gdzie Kwiatek nosi okulary. A ten argument ze dzieci maja prawo ćwiczyć itp. Ok tylko za ile, kiedy i wzamian za co. Kroscienko jest jak okręt ktory idzie na dno i nasze władze zamiast go ratować to budują nowe kajuty dla marynarzy zeby sie im wygodnie spalo tylko ze w silnikowni już wody po kolana...
idiota2014.09.27 10:09
Pan Kwiatek będąc przewodniczącym już zachowywał się jak Wójt

reklama

anna2014.09.27 10:09
co za idioci jak mozecie na przewodniczacego rady narzekac, a co on sam rządzi radą??/ nie wiecie że jest głosowanie ?? tak moi państwo rada składa sie z 15czlonków których wy wybieraliście ze swoich wsi i to do nic miejcie pretensje że nie glosowali albo glosowali nie tak jak trzeba, albo nie umieją sie odezwać bo poprostu nie znają sie na niczym,panie marku wczasowicza niech pan wysle krowy podoic do stajni
pani2014.09.27 10:09
hahaha czepiace sie pana kwiatka a weźcie przykład z pani radnej na krosnicy ktora przez całą kadencje nawet słowa nie wypowiedziała a poza plecami to gadać kazd umie jak wy, ciekawa jestem ilu z was jeździ na sesje i na przykład proponuje swoje rozwiązania? nikt?? tak myslałam a do gadania to pierwsi, sa środki na sale dla szkół to się je wykorzystuje , dlaczego nie? niektorzy z was nawet dodawac porządnie nie umieją a anonimowo w internecie pisać eseje to piszą hahaha
ttttt2014.09.27 09:09
przewodniczący kompetentnyto numer kadencji!
olo2014.09.27 09:09
sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą
xtt2014.09.27 09:09
Do przedmówców. Ciszcie się, że Wasze dzieci nie miały tego problemu co dzieci z Krośnicy. Macie przepiękne sale, boiska sportowe, klub Sokolica. Czy dzieci z Krośnicy są gorsze. Też są mieszkańcami naszej gminy a ich rodzice płaca podatki. A jeżeli chodzi o inwestycje rozwijające turystykę w gminie to chociaż nie wiem kto by był przewodniczącym i wójtem to w Krościenku nic nie da się zrobić, ponieważ Krościenko jest takie specyficzne, że nigdy ze sobą się nie dogada, mamy przykład Stajkowej, gdzie chłop włożył tyle pieniędzy i ciągle ma kłopoty, wyciąg w Łąkcicy, wyciąg na Toporzyskowo, gdzie radni z innych miejscowości byli za drogą a radni z Kroscienka przeciw. Jezeli chodzi o przewodniczacego to nie macie racji, bo decyzja o budowie została podjeta jeszcze w poprzedniej kadencji, gdzie przew. był pan Błazusiak po pierwsze, a po drugie jeżeli nie byłoby akceptu całej rady odnośnie pieniędzy na sale to co mógłby zrobić przewodniczacy? Wynika z tego, że cała rada była niekompetentna, a nie Kwiatek.
ttt2014.09.27 00:09
co tu dużo mówić z całym szacunkiem Pan Przewodniczący Rady Gminy przez 4-lata dał się poznać jako najbardziej niekompetentny przewodniczący w całej historii Gminy Krościenko n/D co było niebywałą zasługą obecnego Pana Wójta a może się mylę jeżeli tak to proszę mnie poprawić?
Sun2014.09.27 00:09
Jakby w tej gminie ktoś korzystał z mózgu i potrafił zrobić analizę jaki jest jednostkowy wzrost bogactwa statystycznego mieszkańca gminy (co bezpośrednio przekłada sie na jakość życia) z tytułu realizacji rożnego rodzaju inwestycji np. obiekt turystyczny albo sala gimnastyczna, to zrozumiałby dlaczego w np. Szczawnicy buduje sie deptak wzdłuż Grajcarka zamiast sali. Ale niestety nasi włodarze wola korzystać z mięśni niż mózgu czego najlepszym dowodem sa ich preferencje inwestycyjne - budowa SALI GIMNASTYCZNEJ .
Marek2014.09.27 00:09
A jaka to zasługa Kwiatka ? Co on dał pieniądze na budowę tej sali czy zapłacili podatnicy fizyczni i prawni z całej gminy. Z czego maja ludzie żyć w tej gminie ? Co zrobiono zeby ściągnąć chodź jednego turystę z których wszyscy bezpośrednio albo pośrednio żyjemy - bo to obcy z zewnątrz zostawia pieniądze (za nocleg, towary a wtedy miejscowy drugiemu za te pieniądze zleci robotę albo coś kupi). A tak płacimy podatki zeby Kwiatek robił prezenty na Krosnicy wzamian za głosy w wyborach. Jestem z Grywaldu i żyje z turystki. Co mam powiedzieć gościom - ze 20 lat temu Kroscienko było lepsze od Białki, Bukowiny, Lacka a dzisiaj nie ma żadnej atrakcji z prawdziwego zdarzenia. Gdzie mam tego wczasowicza wysłać na sale do Krosnicy. A budujcie sobie 100 sal dla każdego ucznia osobna zeby miał wygodnie ale wcześniej zapewnijcie całej reszcie warunki do życia i rozwoju bo narazie fundujecie nam upadek i niebyt.
Ciemnogród2014.09.26 23:09
Jakby nie Wiesiek to by nie było co otwierać.... To znacze zeby Gmina mogła 3000000 zł przeznaczyć na rozwój całej miejscowości zamiast dla 2,5% jej beneficjentów. Mozna by było za te pieniądze zrobić parking przed Kościołami na Krosnicy, Grywaldzie, Krościenku. Mozna by było zagospodarować bulwary Dunajca w deptak i ścieżki rowerowe, zrobić płytę rynku w Krościenku z bajerami. A jakby te 3 mln zł byly tylko wkładem własnym to mozna by pociągnąć drugie tyle z UE. Zupełnie nowy wizerunek .... turyści, inwestorzy ktorzy widzieli by rozwój itp(bo sale gimnastyczne to żadna atrakcja dla biznesu ktory chce zainwestować w miejscowość turystyczna).. A tak jest sala, góra za 15 lat do zamknięcia bo nie bedzie miał kto tam chodzić bo młodzi wyjeżdżają z powodu braku perspektyw i gdzie indziej zakładają rodziny (ile rodziców tych dzieci już pracuje poza gmina i myśli o zupełnym opuszczeniu tej gminy?). Podsumowywujac jeśli zasługa Kwiatka sa tak głupie i nieperspektywiczne inwestycje które nie kreują żadnego rozwoju to niech ten szkodnik marnotrawca pieniędzy wszystkich mieszkańców gminy zniknie na zawsze z życia publicznego. Dość tumanow ktorzy sie pchają tam gdzie nie maja żadnych kompetencji.
swojak2014.09.26 21:09
Bardzo nie ładnie ze strony władzy gminy że nie dali przemawiać Kwiatkowi,teraz wójt w sposób widoczny dla wszystkich ogłosił niechęć do kandydata na jego miejsce.Kampania wyborcza się zaczeła i to w jaki sposób na takiej imprezie,wstyd dla gminy!!! Jak by nie Wiesiek to by nie było co otwierać,taka prawda a teraz wójt taki numer wywinął.
1, 2, 3, 4

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij