Igrzyska w Krośnicy, czyli otwarcie nowej sali gimnastycznej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.26 10:35 / news / czytano 26110 / opinie 69

Uroczyste oddanie nowego obiektu sportowego w Krośnicy stało się okazją do podkreślenia, że w sporcie ważny jest nie triumf lecz walka. Taką właśnie olimpijską oprawę miało wczorajsze poświęcenie i przekazanie do użytku nowej ogólnodostępnej hali w Krościenku n/D.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Krośnicy. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi szkół, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice i dzieci przemaszerowali na dziedziniec szkolny, gdzie wzniosłego przecięcia wstęgi dokonali Katarzyna Bochnak dyrektor szkoły, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Stanisław Gawęda wójt gminy oraz Wiesław Kwiatek przewodniczący Rady Gminy. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Kluszkowce o. Bogdan Smoliński.

Na wczorajszej ceremonii obecni byli także Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, krościeńscy samorządowcy, kierownicy jednostek organizacyjnych, duchowni, dyrektorzy szkół z Gminy Krościenko n/D a także byli pracownicy szkoły, rodzice, cała społeczność szkolna i mieszkańcy Krośnicy.

Po przywitaniu gości, dyrektor szkoły mówiła o tym, że marzenie stało się rzeczywistością. Teraz szkoła ma prawdziwe zaplecze sportowe mimo tego, że istnieje już od ponad stu lat. - Hala ta zaspokoi oczekiwania nie tylko uczniów naszej szkoły,ale także mieszkańców Krośnicy. Sport jest szkołą charakteru, dlatego życzę Wam abyście szukali swoich sportowych idoli, wzorów do naśladowania i uczyli się od nich determinacji w działaniu. Od dzisiaj mamy do tego bardzo dobre warunki – podkreślała dyrektor szkoły. Odczytała ona także listy gratulacyjne od Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz od Kamila Stocha skoczka narciarskiego, mistrza olimpijskiego z 2014 roku, co było wielką niespodzianką dla zgromadzonych gości i uczniów szkoły. 

- Cieszę się ogromnie, że przybył nowy obiekt edukacji małopolskiej, bo to jest inwestycja na przyszłość i życzę gronu pedagogicznemu wielu sukcesów w przyszłości – mówił kurator gratulując nowego pięknego obiektu. Aleksander Palczewski oraz Bogusław Waksmundzki przekazali i na ręce dyrektor szkoły piłki do zajęć sportowych podkreślając, że takiego sprzętu nigdy dosyć.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną poprzedzoną symbolicznym strzałem na bramkę w wykonania włodarza gminy. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu nawiązującym do greckich starożytnych igrzysk olimpijskich. Zapalono symboliczny znicz, uczniowie prezentowali dyscypliny sportowe, był żywiołowy taniec a przygotowana z dbałością o każdy szczegół młodzież szkolna, otrzymała gromkie brawa na zakończenie uroczystości, której przyświecały słowa św. Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”.
 
Koszt inwestycji, trwającej od 2010 roku, to blisko 2,8 mln złotych, z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 1,9 mln złotych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Alarm2014.09.29 09:09
Ja tylko przypominam że niebawem nastąpi nowe finansowanie z UE jeśli ta władza zostanie to pozyskają jak przez ostatnie 12 lat 5 ml zł ( przypominam ze Szczawnica pozyskała 63 ml. !!!!!!!) Proszę zerknąć na WPF jednej i drugiej gminy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tam są przedstawione plany jak gmina chce pozyskiwać pieniądze ludzie dramat błagam zmięcie ta władze bo inaczej stracimy kolejne lata. Budżet Krościenka zjadany jest przez bieżące wydatki to jakiś koszmar i dramat. Idźcie do wyborów i odsuńcie tą władzę, i broń Boże nie głosujcie na koleżków czyli Pana k bo może się okazać że Staś będzie zastępcą :):)
Franek - Do Swojaka2014.09.28 20:09
Koleżko Kwiatek od Ciebie różni się tym, że on tutaj w naszej Krośnicy, potrafił zorganizować sobie pracę , w okolicy potrafił załatwić etat , swój wolny czas poświęcił dla rozwoju wsi (Straż Pożarna, wodociągi, drogi i parafia . Miał pomysły i je realizował - lepiej czy gorzej , ale coś na miejscu sam wymyślił i robi. A Ty koleżko nic nie potrafisz bo za "słoika warszawskiego " robisz i zazdrość Cię zżera. Kwiatek wymyślił salę - to prawda. Gdyby jej nie wymyślił to ty byś nadawał tak : "na wsi nawet dzieci w szkole na WF nie mają gdzie wyjść , na korytarzach ćwiczą, akademie na klepisku przed szkołą robią i to w XXI w. jest przyczyną spadku demografii , bo dzieci nawet do szkoły nie ma gdzie posłać". Teraz jak skończysz karierę "słoika" , przyjedziesz z kasą do Krośnicy , będziesz miał pomysł , stworzysz sam ludziom nowe miejsca pracy , to poślesz swoje dzieci do tej szkoły i sali , wtedy przeliczniki nie będą Cię drażnić, bo w tej sali będzie twoje dziecko , chyba ,że Cię nie stać na nie????
asia2014.09.28 15:09
zgadzam się z opinią Ponownego:-)
zaskoczona2014.09.28 07:09
" niczego konstruktywnego" oczywiscie mialo byc- przepraszam:-)
zaskoczona2014.09.28 06:09
Bardzo prosze- zamilknijcie -jesli nie macie do powiedzenia niczego dobrego i waznego. Komentarze czytaja tez dzieci dla ktorych, przede wszystkim, jest ta sala i dla ktorych przygotowania do jej otwarcia i sama uroczystosc byly bardzo wazne. Czego nauczy sie mlode pokolenie naszej gminy kiedy czyta " ze Marek z Grywaldu musi zyc z turystki", zrozpaczony Dramat " nie ma gdzie wypic kawy" i wiekszosc komentujacych kipi jadem. Ile mozna klepac o kwocie, procentach, Wojcie, Kwiatku kiedy nic z tego nie wynika i niczego nie konstruktywnego oprocz samej krytyki nie wnosi. Nie ze wszystkim trzeba sie zgadzac, nie wszystko musi sie podobac, ale anonimowe wylewanie pomyj niczemu dobremu nie sluzy i gminnej krainy szczesliwosci nie stworzy.
mama2014.09.28 00:09
Wszystkim składam podziękowania za ten piękny obiekt sportowy !!! Szkoda tylko, że zamiast się nim cieszyć jest tyle zawiści i pomówień! Zanim zaczniecie ludzie krytykować innych, to sprawdźcie czy w Waszym oku nie ma "belki"? W Polsce nigdy nie będzie dobrze, bo widzę, że po dziś dzień są tacy, którzy na każdym kroku krzyczą "liberum veto"!!!! P.S. Dziękuję, że moje dziecko nie musi dojeżdżać na salę gimnastyczną do Grywałdu, bo lekcje wychowania fizycznego musiałby odbywać się późnymi godzinami popołudniowymi zważywszy na ilość dzieci z niej korzystających!
aha2014.09.27 23:09
"Podłość ludzka nie zna granic". Wszyscy są mądrzy i tylko krytykować potrafią, ale jak przyjdzie co do czego, to nikt nic nie robi. Większość wypowiadających się na tym forum tylko gębą kłapie. Jak jesteście tacy mądrzy, to startujcie w najbliższych wyborach na wójta i do rady ( kto wam bron- ?). Mądrować, to każdy głupi potrafi! A robić nie ma komu. Ciekawe ile dla gminy i Krościenka zrobilibyście Wy najmądrzejsi! Krościenko nigdy nie będzie mieć niczego, bo większość jego mieszkańców utopiła by z zazdrości każdego w przysłowiowej "łyżce wody". Sala jest i niech służy wszystkim mieszkańcom gminy. A tak na marginesie, gdyby wójt wybudował taką samą salę w Krościenku, to nie było by tyle gadania!
Nie z Warszawy2014.09.27 23:09
Pan z Warszawy ktory możliwość pisze przez rz.... Bez komentarza. A jeśli chodzi o pensje to kto zgłosił uchwale o podwyższeniu pensji dla obecnego wojta do poziomu pensji prezydenta dużego miasta? Pytanie retoryczne bo odpowiedz jest powszechnie znana - obecny przewodniczący rady gminy.
zamyslony2014.09.27 22:09
Lata temu przeprowadziłem się z rodzina z Warszawy do Czorsztyna spokojna okolica piękne widoki w drodze do pracy mijalem wieś Krośnice pamiętam drogę bez oświetlenia chodników szara prosta remizę hmmm czy to były dla mieszkańców krosnicy piękne czasy z dnia na dzień wioska zaczeła kwitnąć bezpieczne pobocza oświetlenie dające morzliwosc uniknięcia wypadków piękny kościół plebania cmentarz a teraz hala gimnastyczna pozostaje zadać pytanie czy dla was to zbyt dużo czy jednak jeszcze za malo? Czy człowiek który dba o dobro mieszkańców musi poświecić swoja reputacje bo zrobił zbyt wiele ? A gdyby nie ruszył palcem było by lepiej ? Wybaczcie ale ten człowiek ożywił ta wieś czy nie zasługuje chodź na minimum szacunku?
swojak2014.09.27 21:09
Tak za 3 tygodnie dopiero bede w domu przy rodzinie i to jest anty wizytówka,po 16 tyg..Bez żony,dzieci tacy ludzie jak wy do tego doprowadziliscie.Ze musimy za granicą robic bo u nas bez układu,datku,znajomości to człowiek ino siedzieć w domu i biede klepać.A tak w nawiasie to pochwalcie sie przed wszystkimi ile zarobicie w gminie jako radni,sołtysi ile czemu tak sie oto bijecie tylko nie mówcie że dla ludzi.O gmine to już nie pytam bo od samej pensji wójta to się mózg lasuje.I jeszcze raz zapraszam na kawe nie wiem cy juz ciola otworzył ale to na rynku przed gminą wypijemy z termosu.

reklama

ruda2014.09.27 21:09
Było wspaniale wszystko udane.....GRATULACJE......Nareszcie mamy wspaniałą SALĘ.Podziękowania......
Wniosek2014.09.27 21:09
Za trzy tygodnie będziesz miał urlop ? To jestes najlepsza anty wizytowka naszych władz. Facet co o sprawach gminy dyskutuje z odległości bo pracuje z daleka od Krościenka. To najlepsze podsumowanie tej dyskusji. Mieszkańcy musza uciekać za chlebem ale sala 3 banki jest.
Dramat2014.09.27 21:09
I gdzie ta kawę będziemy pic jak to Kroscienko tak upada ze nawet porządnej kawiarni nie ma. Dzięki naszym władzom najwyżej se w piłkę palantowa programy na sali w Krosnicy.
swojak2014.09.27 21:09
Jak macie ochote i odwage sie ze mna spotkac to za 3 tygodnie bede w kroscienku teraz bym do was przyszedł ale dopiero za 3 tygodnie urlop zaczynam i zwami jak chcecie to pogadam i prosze mnie nie przypisywac do Kwiatka.Dzięki za uwage i zapraszam zobaczymy czy was stać na spotkanie.Ja nikomu nie powiem nie pisać stawiam kawe
Do swojaka2014.09.27 21:09
I ja nie mam zamiaru nigdzie startować bo mam dwie ręce, mózg i kompetencje do wykonywania swojej pracy. Nie musze uciekać na radnego zeby mnie nie wyrzucili z portierni. Tylko boli mnie serce jak w miejscowości w której mieszkam, pochodzę, urodziłem sie ja i moje dzieci rządzą ignoranci ktorzy pchają Kroscienko w bagno i jeszcze bezczelnie mi mówią ze to moja wina bo rzekomo zniechęcam turystów cenami, a moje podatki zamiast na rozwój idą na idiotyzmy idiotów
Do swojaka2014.09.27 20:09
A ty nie strasz tymi wyborami bo taki jestes odważny tylko ze startujesz jednocześnie na wojta i radnego bo sie boisz ze przepadniesz z kretesem. A tak w ogóle jak jest byc drugim komitetem bolka zeby robić sztuczny tłum i iść na pożarcie zeby wygrał Dyda? I ciekawe czy wystartujesz ze swojego okręgu czy drugiego bo boisz przegrać ze Staszka
Do swojaka2014.09.27 20:09
To nie jest ekonomia i finanse tylko logika i zdrowy rozsądek ktory powinien mieć dobry gospodarz. Gorzej jak przyjdzie mu dyskutować z parobkiem, ktory sie pieni przed komputerem zamiast sie zamknąć jak niema nic do powiedzenia.
Do swojaka2014.09.27 20:09
A zarządzanie gmina to kwestia mózgu a nie j..j. A ty i Kwiatek chociaż to ta sama osoba nie macie jednego ani drugiego buraku w buraczanej koszuli.
swojak2014.09.27 20:09
Ponowny.Jak jesteś tak dobry w ekonomi i finansach to co ty jeszcze robisz na wsiiiiiiiiii!!!!!.Dawaj do Warszawy do Rządu!!!!! Albo do Gminy !!!!! WYBORY JUŻ NIE DŁUGO .Podaj Nazwisko A Krośnica na Ciebie zagłosuje
Do swojaka2014.09.27 20:09
Te bzdury z podpuszczaniem do ujawniania sie, wymuszaniem od forumowiczów zeby proponowali pomysły, obrażaniem i wyzywanie od pajaców to już zgrane, nudne prostackie zagrywki głupka ktory nie potrafi obronić sie merytorycznie. Na postawiony zarzut np. ze inwestycja za 3 mln skierowana jest do 2,5% mieszkancow, albo ze takie inwestycje w ogóle nie powodują wzrostu dochodow mieszkancow lub ze za pare lat trzeba bedzie z powodów demograficznych zamknąć ta sale nie masz nic do powiedzenia tylko bełkoczesz coś zeby Ci to powiedziec prosto w oczy, to Ci powiem jak cię spotkam tylko Ty i tak nie zrozumiesz bo jestes kretynem.
1, 2, 3, 4

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij