Jasełka z Małym Księciem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.12.20 07:44 / news / czytano 2048 / opinie 0

Oryginalny scenariusz i śpiew kolęd twórczo przeplatane wątkami zawartymi w książce pt."Mały Książę" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego zaowocowało wspaniałym spektaklem, który obejrzeć można było w czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej w Grywałdzie.

Przywitaniem i życzeniami świątecznymi spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Władysław Bąk. Następnie uczniowie klasy tańcem wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój. Scenariusz Jasełek oparty był na motywach filozoficznej opowieści "Mały Książę". 

"Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie. Zapominają o tym, że  najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu. Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć. Zapamiętaj mój sekret: Dobrze widzi się tylko sercem. W życiu liczy się tylko miłość" -  te słowa Małego Księcia stanowiły główne przesłanie Jasełek.

Podczas spektaklu dzieci i młodzież zaprezentowała także swoje umiejętności wokalno-muzyczne śpiewając kolędy i pastorałki. Na zakończenie zebrani wspólnie odśpiewali kolędy i połamali się opłatkiem poświęconym przez proboszcza parafii ks. Józefa Bania. Słodkim poczęstunkiem częstowała zebranych szkolna Rada Rodziców.

Jasełka w Grywałdzie odbywają się dla całej społeczności lokalnej od kilku lat. Program artystyczny przygotowany był pod opieką nauczycielek Teresy Platy, Eweliny Monterian, Krystyny Wolskiej, Karoliny Kęski, Zuzanny Rusin oraz Anny Oleś.

 

 


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij