Sukces uczennicy Publicznego Gimnazjum w Krościenku n.D podczas V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w Krakowie

Fot. Arch. szkoły 2016.03.30 21:34 / news / czytano 2443 / opinie 0

19 marca 2016 r. w Krakowie odbyły się eliminacje regionalne V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych obejmujące województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie w dwóch kategoriach: gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. 

Drużyny wybierały kategorię, w której sprawdzano zbudowane urządzenia (moc lub wydajność maszyny). Drużyny Publicznego Gimnazjum w Krościenku: Małgorzata Kaczmarczyk „WODNICZKA”, Przemysław Koterba i Marcin Pichniarczyk „WODNIK 25” oraz Waldemar Malik i Mateusz Bielawski „Wodołapacze” startowały w kategorii moc. 

Ogólnie w rywalizacji brało udział 38 drużyn (kategoria gimnazja). Najpierw 10 drużyn sprawdzało wydajność maszyn, a następnie przystąpiono do sprawdzania mocy kolejnych urządzeń. Drużyny Publicznego Gimnazjum sprawdzano jako 3,4,i 5. No i zaczęły się emocje! Urządzenie Małgosi uzyskało czas 13,1 s przy zużyciu ok. 2 l wody. Były brawa i oczekiwanie, czy ktoś ten wynik przeskoczy. Prawie do końca była najlepsza i prowadziła.

Ostatecznie maszyna wodna Małgorzaty Kaczmarczyk zdobyła II miejsce, nagrodę i możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim finale. Chłopcy uzyskali wyniki powyżej 16 s - 8 i 10 pozycja w klasyfikacji końcowej. GRATULACJE !!!

Wielki Finał V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. w sobotę w Piasecznie pod Warszawą. Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz kanału You Tube i profilu na Facebooku: Maszyny Wodne i Wiatrowe, gdzie w dniu  finału na bieżąco będą relacjonowane zawody.
Autor: Ewa Mastalska
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij