Krościenko: Uroczysty pochód w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości

Fot. 2018.11.13 16:58 / news / czytano 885 / opinie 0

Uroczystości 100 - lecia odzyskania niepodległości w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęły się na krościeńskim rynku, skąd wyruszył uroczysty pochód na plac przykościelny.

W uroczystościach rocznicowych udział wzięły poczty sztandarowe szkół oraz jednostek OSP z gminy Krościenko n.D. Uczestnicy przemaszerowali pod pomnik króla Władysława Jagiełły, który został postawiony w 1913 roku w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia bitwy pod Grunwaldem. Tam złożony został wieniec okolicznościowy.

Następnie na placu obok kościoła parafialnego posadzono Dąb Niepodległości". Po mszy św. w intencji Ojczyzny młodzież z krościeńskich szkół wykonała patriotyczny program artystyczny.

Oprawę pieśni patriotycznych zapewnili członkowie Orkiestry Dętej OSP w Krościenku n.D oraz kapela Jaśka Kubika.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij