Masz prawo do mediacji - dyżur nowotarskich prokuratorów

Fot. 2014.10.08 18:39 / news / czytano 1869 / opinie 0

Mediacja w postępowaniu karnym ma na celu doprowadzenie do ugodowego rozwiązania konfliktu karnego pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą (podejrzanym) w drodze negocjacji prowadzonych przy udziale mediatora powołanego przez prokuratora lub sąd.

W ramach akcji Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji od 13 października do 18 października br. w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu przy ulicy Ludźmierskiej 29 będą miały miejsce dyżury prokuratorów, od których osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje o zasadach korzystania z pomocy mediatora w toku postępowania karnego.
 
Postępowanie mediacyjne daje stronom możliwość współdecydowania o swojej sprawie, pomaga zrozumieć stanowisko drugiej strony i wypracować przy udziale osoby neutralnej - mediatora satysfakcjonującej ugody, a przede wszystkim szybkiego naprawienia szkody i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę od sprawcy przestępstwa.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij