Ostatni z koncertów festiwalu Pieniny Kultura Sacrum

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.08.15 19:36 / news / czytano 290 / opinie 0

W minioną sobotę w krościeńskim kościele po raz ostatni w tym roku rozbrzmiała muzyka festiwalowa w ramach koncertów Pieniny Kultura Sacrum.

Koncertem Maryjnym w wykonaniu znakomitych artystów: organisty Władysława Szymańskiego, sopranistki Wiktorii Bisztygi oraz tenora Piotra Kusiewicza zakończyła się 12. edycja Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. 
 
Rozbrzmiały wspaniałe dzieła takich kompozytorów jak J.S. Bacha, W.A. Mozarta, kompozytora i organisty Stanisława Kwiatkowskiego, Franza Schuberta. Publiczność usłyszała Ave Maria, Najświętsza Panno, Dobranoc Maryjo, ale i inne pieśni staropolskie i sakralne takie jak Modlitwa , Co Ci mam oddać o Panie.
 
Wszystkim koncertom towarzyszyła wystawa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Festiwal był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami organizatora – Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE –  byli: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. Dunajcem, Pensjonat Crosna Spa, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n. Dunajcem. Patronatem medialnym objęli: Radio Kraków, Tygodnik Podhalanski, POLMIC, małopolskaonline, podhale24, pieninyinfo i pieniny24. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.
Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij