Mieszkaniec Krośnicy proponował łapówkę

Fot. 2014.10.21 09:43 / news / czytano 2274 / opinie 0

W dniu 20 października 2014 roku w Rogoźniku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu dokonali zatrzymania 51-latka, który usiłując wręczyć korzyść majątkową interweniującym funkcjonariuszom znieważył ich słownie.

Do zdarzenia doszło w Rogoźniku, gdzie kierujący samochodem marki Opel Vectra zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie powracał na swój pas zahaczając o pobocze.  Funkcjonariusze podjęli próbę jego zatrzymania jednak pomimo włączonych sygnałów świetlnych kierujący nie zatrzymywał się i dalej kontynuował jazdę. Dopiero po wjechaniu do miejscowości Rogoźnik zatrzymał się. Okazał się nim 51 letni mieszkaniec Krośnicy, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 1,97 promila alkoholu. W trakcie przewożenia zatrzymanego mężczyzny do komisariatu w Czarnym Dunajcu, zaoferował on policjantom 1000 złotych łapówki za odstąpienie od czynności służbowych. Gdy policjanci poinformowali zatrzymanego, że go nie wypuszczą oraz że jest to próba przekupstwa mieszkaniec Krośnicy zaczął ich wyzywać słowami wulgarnymi grożąc przy tym policjantom, że ich załatwi. 

- W komisariacie zatrzymanego poddano drugi raz badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,93 promila. Sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury - informuje podkom. Roman Wolski z nowotarskiej policji.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij