Nowy budynek dla GOPR w Pieninach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.19 22:37 / news / czytano 3145 / opinie 1

Budowa dużego budynku z garażami dla Sekcji Operacyjnej Krościenko n/D Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego to tylko kwestia czasu. Teren pod budowę jest już prawie przygotowany.

O budowę nowej siedziby dla ratowników górskich Sekcja Operacyjna Krościenko stara się od kilku lat. - Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca dla ratowników i w konsekwencji zaproponowaliśmy teren przy zbiegu ulicy Sienkiewicza z Aleją Wędkarzy. Trzeba było jednak uporządkować sprawy związane z klasyfikacją gruntu, a to niestety trwało - mówi Stanisław Gawęda wójt gminy Krościenko n/D.
 
Pierwotnie działka na której ma zostać wybudowana nowa dyżurka była własnością Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Gmina zwróciła się do starosty o przekwalifikowanie terenu z "wód bieżących" na "teren budowlany", ale RZGW odwołał się od tej decyzji i sprawa trafiła do rozpatrzenia przez wojewodę małopolskiego. Wojewoda podtrzymał wcześniejszą decyzję starosty i dzięki temu teren przeszedł na własność gminy. Powoli kończą się działania związane z wydzieleniem działki i przekazaniem jej w trybie bezprzetargowym. Po podpisaniu odpowiedniej umowy i określeniu warunków jej użytkowania Grupa Podhalańska GOPR będzie mogła rozpocząć planowaną inwestycję.
 
Obecnie ratownicy mają do swojej dyspozycji jedno pomieszczenie w budynku Pienińskiego Parku Narodowego i nie ukrywają, że ciężko jest im pracować w takich warunkach. Grupa dysponuje nowoczesnymi środkami transportu i sprzętem ratowniczym, w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych wspomaga się rozbudowanym systemem nawigacyjnym GPS i doskonale wyszkolonymi ratownikami. Aktywnie współpracuje z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Ratownicy Grupy Podhalańskiej współpracując z Państwową Strażą Pożarną i Policją. Dynamiczny rozwój technik stosowanych w służbach ratowniczych nie ominął także ratowników i instruktorów Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy dzięki prowadzonym całodobowo dyżurom oraz wysokim kwalifikacjom, są w stanie o każdej porze roku, dnia i godziny udzielić pomocy w trudnym terenie górskim osobom jej potrzebującym.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Pomyłka architekta2013.12.22 18:12
Dach jednospadowy ! to jakaś pomyłka . Z tyłu będzie wyglądać jak ta stara szopa. Pomóżcie temu architektowi niech przeczyta wstęp do każdego z krościeńskich planów . Ktoś się pomylił i to bardzo To ma być przykład architektury miejscowej !!!!! PPN szkoli naszych radnych i goprowców z ochrony krajobrazu , a tutaj taka wtopa - wstyd , albo jest to rysunek informatyka. Niech ten architekt podpisze się pod tym badziewiem
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij