Nowy most na ulicy Staszowa. Miasto szuka wykonawcy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.08.26 22:35 / news / czytano 2195 / opinie 0

Miasto Szczawnica zostało ujęte w rozporządzeniu Premiera Donalda Tuska i otrzymało środki finansowe na wykonanie odbudowy uszkodzonego mostu żelbetowego nad potokiem Sopotnickim w ciągu ulicy Staszowa w wysokości 1 mln złotych.

W ubiegły piątek projekt zarządzenia o sklasyfikowaniu gmin objętych klęską żywiołową został podpisany przez Donalda Tuska. Wszystkie odbudowy i przebudowy infrastruktury uszkodzonej po gwałtownych nawałnicach z pierwszej połowy tego roku mogą podlegać uproszczonej procedurze związanej z przygotowaniem niezbędnych dokumentów i pozwoleń na prowadzenie robót. W wielu przypadkach jest to jedyna możliwość usunięcia skutków powodzi jeszcze w tym roku kalendarzowym.

- Ogłaszamy przetarg na wykonanie robót, gdyż jesteśmy zobligowani do przedstawienia umowy z wykonawcą do 22 września. Interesujące nas zarządzenie zostało w końcu podpisane przez premiera i możemy ten przetarg przeprowadzać. Przygotowaliśmy niezbędną uproszczoną dokumentację i złożyliśmy w starostwie zgłoszenie o planowanym rozpoczęciu robót. Liczyliśmy, że zarządzenie będzie podpisane wcześniej gdyż w tym przypadku czas jest niezwykle ważny, gdyż z jednej strony musimy odpowiednio wcześniej wyłonić wykonawcę ale też wykonać roboty jeszcze przed okresem zimowym – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Grzegorz Niezgoda.

Oferta wykonawcy musi być złożona do 09 września i obejmować całkowitą przebudowę mostu wraz z dojazdami oraz Burmistrz ogłosił również przetarg na wykonanie uproszczonej dokumentacji technicznej odbudowy mostu na ulicy Zawodzie, który również jest przewidziany do wykonania na podstawie uproszczonej dokumentacji i dokonania jedynie zgłoszenia w Starostwie Powiatowym. Środki na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w 2015 roku.

- Most na Zawodzie jest trochę bardziej skomplikowaną inwestycją w przypadku której musimy przewidzieć inne rozwiązania techniczne niż te które funkcjonowały do tej pory. Sama dokumentacja jest nam potrzebna jako materiał do znalezienia najlepszego rozwiązania zgodnego z obecnymi przepisami w zakresie budowy obiektów mostowych. Środki na ten cel mamy wstępnie obiecane ze strony Wojewody w przyszłym roku - podkreśla Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij