Obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Czorsztyn

Fot. 2013.11.12 13:45 / news / czytano 2604 / opinie 0

Tradycyjnie władze Gminy Czorsztyn, delegacje sołectw, kierownicy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji społecznych oraz miejscowego biznesu spotykają się w Kluszkowcach, by oddać cześć poległym w walce o niepodległość Ojczyzny.

Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej przez O. Jacka Pawlikowskiego w kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez orkiestrę dętą z Maniów i poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Po hymnie państwowym, Wójt Gminy Tadeusz Wach wygłosił okolicznościowe przemówienie, po czym nastąpiło złożenie kwiatów.
 
W imieniu mieszkańców gminy wieniec złożyli Wójt Gminy Tadeusz Wach i Zastępca Wójta Rafał Jandura, w imieniu Rady Gminy - Przewodniczący Stanisław Chmiel, a w imieniu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Koła Miejskiego w Szczawnicy wiązankę złożył Franciszek Rusnak - mieszkaniec Kluszkowiec. Wiązanki kwiatów złożone zostały również przez delegacje ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Czorsztyn, Oddziału Związku Podhalan w Kluszkowcach i Maniowach, Zarządu Oddziału Gminnego ZNP w Czorsztynie, Ochotniczej Straży Pożarnej i Koło Gospodyń Wiejskich.
 
Oficjalne uroczystości zakończyły się odegraniem Roty przez orkiestrę i krótkim koncertem muzycznym. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w obchodach Święta Niepodległości.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij