Ochotnica stawia na sport

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.28 22:11 / news / czytano 3779 / opinie 0

Pomysł utworzenia stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju sportu w Gminie Ochotnica Dolna powstał niedawno z inicjatywy jej trójki mieszkańców.

Siedziba stowarzyszenia znajduje się przy Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej. Działalność oparta jest na pracy społecznej członków i działaczy, a głównym celem jaki określili sobie pomysłodawcy jest wzbudzanie chęci ciągłego rozwoju fizycznego mieszkańców, poprzez organizowane m.in. zajęć i imprez sportowych promujące aktywny i zdrowy tryb życia. W ich ocenie działania te przyczynią się do promocji gminy i kreowania jej pozytywnego wizerunku.  

Inicjatorzy wierzą, że przyczynią się do poszerzenia aktywności sportowej mieszkańców, zachęcą do aktywnego spędzania wolnego czasu, a młodzieży zapewnią bezpieczne miejsce spotkań z rówieśnikami i zdrową rywalizację.

- Bardzo się cieszę, że pomysł powstał. Dobrze, że jest taka inicjatywa i że są ludzie, którzy chcą pracować społecznie - podkreśla Stanisław Urbaniak Przewodniczący Rady Gminy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że sport to zdrowie. Ludzie aktywni rzadziej chorują, sport pozwala zachować dłużej młodość i dobrą kondycję fizyczną, ale też jest jedną z najtańszych i najbardziej skutecznych metod walki ze stresem. Warto czasem wyłączyć telewizor, komputer i spotkać ze znajomymi aktywnie spędzając przy tym czas.
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij